Otužovanie a zimné plávanie Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

December
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

 

Články o otužovaní a zimnom plávaní

V tejto rubrike budeme postupne zverejnovať odborné články o otužovaní a zimnom plávaní.

Počasie a otužovanie - rozhovor

Počasie a otužovanie - rozhovor

Zo série troch rozhovorov poskytnutých pre meteopres.cz, uverejnených v januári v rubrike Otužovanie a zimné plávanie, zostal na uverejnenie posledný. Je nielen o počasí a otužovaní, a môže začínajúcim otužilcom poskytnúť pohľad či odpoveď dlhodobého otužilca na otázky, ktoré ich možno zaujímajú.

"Nie je zlé počasie, je len nedostatočne pripravený človek". "Každý je individuálny, preto má sledovať reakcie svojho tela".

Zobraziť celý článok 

Rozhovor s Miriam

Rozhovor s Miriam

V sérii rozhovorov s našimi členmi, uverejnených na internete, pokračujeme rozhovorom pre časopis Čierna labuť, ktorý poskytla Mirka.

VĎAKA OTUŽOVANIU MÁM RADA ZIMU V MESTE

Miriam Semjanová zo Živice tretí rok bez prestávky pláva spolu so Slovenskými ľadovými medveďmi v bratislavskom Dunaji a Draždiaku. Pomohlo jej to zlepšiť imunitu a predovšetkým nájsť si vzťah k zime v meste.

Zobraziť celý článok 

Rozhovor s Václavom

Rozhovor s Václavom

Tretí z rozhovorov na tému otužileckých začiatkov a skúseností dlhodobého otužilca bol poskytnutý opäť pre meteopres.cz. Jeho pôvodná verzia je TU.

ROZHOVOR: OTUŽILEC VÁCLAV CHUDÁČIK, 21.1.2016

Zobraziť celý článok 

Rozhovor s Jánom

Rozhovor s Jánom

Druhý z avizovaných rozhovorov bol poskytnutý pre internetový časopis aerobic.cvičte.sk; týka sa však otužovania. Jeho pôvodné uverejnenie je TU.

OTUŽOVANIE NIE JE LEN O POSILNENÍ IMUNITY. POZITÍV JE VIAC

Otužovanie vám pomôže nielen lepšie zvládať zimu a mráz, ale napríklad aj letné horúčavy. Hovorí sa, že otužovanie v studenej a ľadovej vode zocelí telo aj dušu. Je to naozaj tak? Spýtali sme sa skúseného otužilca Jána Vyhnálika z občianskeho združenia otužilcov Slovenské ľadové medvede. 

Zobraziť celý článok 

Rozhovor s Jurajom

Rozhovor s Jurajom

V decembri 2015 poskytli traja naši dlhodobí zimní plavci rozhovory pre meteopress.cz. Ide o zodpovedanie deviatich rovnakých otázok o ich osobných zážitkoch, skúsenostiach a priaznivých účinkoch otužovania v studenej a ľadovej vode. Ďalšie rozhovory poskytli naši členovia aj pre niektoré internetové časopisy. Rozhovory postupne uverejníme aj na tejto webstránke, najmä s cieľom priblížiť poznatky týkajúce sa otužovania a zimného plávania začínajúcim otužilcom ale i tým, ktorí uvítajú možnosť porovnať svoje vlastné skúsenosti.

Rozhovor s Jurajom je pôvodne uverejnený TU.

Zobraziť celý článok