Zaujímavosti Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

December
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

 

Na Počúvadle

Na Počúvadle
Keďže pod Malými Karpatami tejto sezóny ešte poriadne či dosť dlho nemrzlo, niektorí sme si 10. decembra zašli za prvým ľadom až na najväčší štiavnický tajch - Počúvadlo. Bolo za tým aj pozvanie otužilcov z Banskej Štiavnice (Jašterice zo Štiavnice). Zobraziť celý článok 

SĽM bežci na 93. MMM

SĽM bežci na 93. MMM

Po jarnej účasti na Národnom behu Devín - Bratislava sa náš tím „SĽM bežci“ odhodlal reprezentovať združenie aj na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach 2.10.2016 - najstaršom maratóne v Európe (93. ročník).

 

Zobraziť celý článok 

SĽM bežci

SĽM bežci
Po minuloročnom Národnom behu Devín-Bratislava, kde nás zastúpili piati naši členovia, sa nás odhodlalo reprezentovať naše združenie na tohtoročnom - už 69. ročníku - o dvoch viac.

Deväť rokov na Lide

Deväť rokov na Lide

Na „Lide" plávame deväť rokov.

Po pozretí si výstavy historických fotografií „Spomienky na Lido“, sprístupnenej verejnosti od júna do konca augusta t. r., nás môže tešiť, že dvakrát týždenne (bez ohľadu na ročné obdobie) plávame v Dunaji tam, kam sa chodilo na slávne petržalské kúpalisko Lido. Ako "Lido“, s pridaním príslušného roka, nazývame tiež hromadné, poldruhakilometrové plávania otužilcov na pravej strane Dunaja, ktorými každoročne v apríli ukončujeme otužileckú sezónu. Tohto roku pod názvom „Lido 2015“ to bolo už deviatykrát (TU). K oblasti Lida máme teda osobitný vzťah, hoci väčšina členov nášho združenia slávne kúpalisko už nezažila.

Zobraziť celý článok 

Po troch rokoch,

v sobotu 16. mája, sa nám konečne podarilo dostať člny na Dunaj a naplno si vychutnať vyše 30 kilometrový splav z Orthu do Bratislavy, s tromi zastávkami na plávanie a príjemný oddych.

Zobraziť celý článok 

Bežiace medvede

Bežiace medvede

Členovia SĽM sa zúčastnili 68. ročníka Národného behu Devín – Bratislava, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 12. apríla. Toto charizmatické bežecké podujatie, s prvým štartom v r. 1921, sa zapísalo do športovej histórie ako najstarší cestný beh a zároveň atletické podujatie na Slovensku. Zatiaľ čo prvé ročníky mali len zopár bežcov, v nedeľu sa zúčastnilo behu až 5629 bežcov.

Zobraziť celý článok