O nás Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

December
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

 

O nás

Občianske združenie Slovenské ľadové medvede (SĽM) je dobrovoľným, záujmovým, nezávislým, neziskovým, nepolitickým združením otužilcov, zimných plavcov i ďalších fyzických osôb, ktorých činnosť je v súlade so stanovami združenia. Je právnickou osobou, ktorá vznikla na základe rozhodnutia valného zhromaždenia členov v októbri 2006 (s pôvodným názvom Slovenské ľadové medvede – Polar Bears Slovakia), registráciou Ministerstvom vnútra SR podľa zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov. Združuje členov, ktorí sa snažia realizovať cieľ (poslanie) združenia. Poslaním združenia je vytvárať možnosti na pestovanie amatérskeho športu, najmä športového otužovania, zimného plávania a diaľkového plávania pre členov aj nečlenov, so zameraním na upevňovanie ich telesného a duševného zdravia a šírenie informácií o prínose otužovania a zimného plávania pre človeka.

SĽM má sídlo v Bratislave, kde naši členovia pôsobia na dvoch lokalitách (Veľký Draždiak a Dunaj); ďalší členovia pôsobia najmä v B. Bystrici a Nitre. Na tejto webstránke uverejňujú informácie o svojej činnosti aj otužilci z Bánoviec nad Bebravou. Otužilecká sezóna SĽM začína v polovici októbra a trvá do konca apríla nasledujúceho roka. Členovia SĽM sa zúčastňujú aj podujatí iných otužileckých zoskupení na Slovensku. 

Pod heslami vľavo hore na tejto stránke sú uvedené: Kontaky - kontaktné a iné údaje týkajúce sa SĽM, Teória otužovania a zimného plávania - publikované články k tejto téme, Kalendár podujatí - informácie o plánovaných podujatiach (pozvánky, plagáty, propozície),  Naše zoskupenia - stručné reportáže z uskutočnených podujatí SĽM a ĽM B.n.B s fotogalériami a odkazmi na videá, Dokumenty - dokumenty SĽM, najmä stanovy, ZIPO a prihláška za člena SĽM. 

 

Pôsobiská otužilcov na Slovensku (kliknúť na krúžok)

Na mape Pôsobiská otužilcov na Slovensku sú farebnými krúžkami vyznačené sídla a názvy niektorých otužileckých zoskupení v SR a kontaktné údaje na ich vedúcich (okrem tých, ktoré majú webové sídlo). Farby krúžkov znamenajú: modrá – členovia SĽM v BA, BB, NR a VÚ-P a ĽM Bánovce n. B., červená - otužilci s webovým sídlom, zelená - otužilci bez webovej stránky, no s kontaktnými údajmi (ak sú nám známe). Po priložení kurzora na farebný krúžok sa ukáže názov zoskupenia, klikom sa dostanete na príslušné kontaktné údaje alebo na príslušnú webové sídlo. Členovia iného alebo nového otužileckého zoskupenia nám môžu zaslať svoje kontaktné údaje, ak chcú ich zverejnenie na tejto mapke.