Slovenské ľadové medvede Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Jún
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

 

Opäť slnečné štedrodenné plávanie

Na Štedrý deň sme si zaplávali pri vianočnom stromčeku, ktorý sa ligotal rovnako ako vlani v ostrých slnečných lúčoch na hladine Veľkého Draždiaka.

Zobraziť celý článok 

Plávanie v Dunaji Od Štúra k Štefánikovi 2014

Napriek tomu, že 30. novembra 2014 sa konali aj dve iné väčšie otužilecké podujatia - na Kysuciach a Štiavnicku - bola účasť plavcov na plávaní v Dunaji veľká. Najvýznamnejšieho zimnoplaveckého podujatia SĽM v Bratislave sa zúčastnilo v nedeľu 110 zimných plavkýň a plavcov, teda obdobný počet ako vlani. Radi sme privítali medzi nami otužilcov z celého Slovenska – od Košíc cez B. Bystricu, Veľké Uherce a Partizánske, Martin, Trnavu, Nitru, Senec, Senicu, Dunajskú Lužnú, Vajnory ako aj bratislavských otužilcov trénujúcich na Zlatých pieskoch, v Dunaji a Veľkom Draždiaku; organizovaných aj neorganizovaných.

Zobraziť celý článok 

Otvorenie deviatej sezóny na Draždiaku

Od posledného podujatia minulej sezóny – plaveckej Štafety Devín-Čunovo, uplynuli vyše tri mesiace. Mnohí z nás neprestali plávať v malých či väčších skupinách aj počas letnej „prestávky“. Po štvrťročnej letnej pauze sme sa zišli v zmysle nášho plánu aktivít v nedeľu, 5. októbra 2014, na Veľkom Draždiaku, aby sme otvorili deviatu otužileckú sezónu SĽM. Tento rok o dva týždne neskôr ako v predchádzajúcich rokoch, keď sme oficiálne začínali vždy s kalendárnym príchodom jesene.

Zobraziť celý článok 

Opäť sme preplávali Dunaj - TDS

Dvadsaťpäť členov SĽM spolu s pätnástimi ďalšími otužilcami a ďalšou deväťdesiatkou plavcov v neoprénových odevoch preplávalo v sobotu 27.9. v popoludňajších hodinách z ľavého brehu Dunaja na pravý. Na úsek dlhý 1600 m od bratislavského PKO po Aušpic sme potrebovali od 12 do 15 minút. Prúd pri stave hladiny 360 cm nebol silný, voda bola vlažne otužilecká, mala 14,7 stupňov (podľa SHMÚ; ale 13 podľa merania z člna na mieste štartu). Také veľké množstvo plavcov na jednom podujatí preplávalo cez Dunaj  zrejme poprvýkrát. Na Slovensku určite.

Zobraziť celý článok 

Starý most a my

Starý most a my

Najstarší z mostov na Dunaji odchádza do minulosti. Jeho piliere budú mať už 125 rokov. 

Zobraziť celý článok 

Plavecká štafeta Devín-Čunovo

Plavecká štafeta Devín-Čunovo

V deň letného slnovratu, sobotu 21. júna, sme uskutočnili výnimočné športové podujatie: plaveckú štafetu po Dunaji v dĺžke 28 kilometrov, na celom jeho úseku na území Bratislavy – od Devína po Čunovo. Štafety sa zúčastnilo 19 plavkýň a plavcov, členov SĽM. Podujatie tohto druhu sa na Dunaji pravdepodobne ešte nikdy neudialo; na jeho slovenskom úseku určite nie.

Zobraziť celý článok 

Ľadové medvede (s) detičkami

Ľadové medvede (s) detičkami

Sviatkov počas týždňa nebýva veľa, a tak sme využili pekný voľný deň a spojili príjemné s užitočným. Vo štrtok 8. mája sa traja naši členovi vybrali na Záhorie, smer Kunovská priehrada. Nie náhodou - šli sme navštíviť deti zo Svätého Jura v čase ich škôlky v prírode.

Zobraziť celý článok