Odkazy

zasielajte ich  na zverejnené e-maily
a do 24 hodín ich tu nájdete!

Skvelý umelec a človek -  aktívny aj v oblasti športu (dlhoročný otužilec a teraz hlavne horský cyklista) Martin Babjak sa 15.9.2010 dožil abrahámovín (50-ky): úprimne blahoželáme a v oblasti otužovania srdečne ďakujeme  za zloženie a naspievanie svetového unikátu - Hymny otužilcov. Vivat!

Otužilecý "Olymp" - prieliv La Manche - zdolali už traja slovenskí (plus jedna štafeta) a snáď 10  českých otužilcov (plus štafeta). Naposledy v ňom excelovala mladučká česká diaľkoplavkyňa a otužilkyňa Lenka Štěrbová 9.9.2010, keď ho zdolala za 9:22 hod. ako najmladšia z ČR - má len 16  rokov! Blahoželáme! (plavani.info)


To, ako si skvelú mrazivú  zimu užívajú Bánovčania, si môžete pozrieť TU: vraj ich tam chodí pravidelne  aj 25! Nuž to ich je temer toľko, čo mala slovenská výprava v tenže víkend v Blede!


Na Mikuláša 6.12.2009 došlo na Motyčky (organizoval to  Klub otužilov SĽM v Banskej Bysrici) až 42 plavcov! Album z otužileckých akcii v BB a okolí je na linke TU.


 

Mikuláš bude v Ružinove 6.12. o 16. hod. aj otužilecký! Osláv tejto mestskej časti za zúčastnia so svojou osvetou aj Slovenské ľadové medvede!


V Košiciach sa už pravidelne pláve! Pozdrav Košických teleňov a ich pozvanie do novej sezóny je TU.


Skvelá správa z La Manche: Ivan Gazdík z Brehov  je 3. plavcom zo Slovenska, ktorý zdolal 26.9.2009  "Kanál", a to za 13:29 hod.! Gratulujeme! 


Už 5. ročník plávania v Jasení pripravili Bystričania! Plagát - pozvánka je TU


Košické tulene v poslednom období zvlášť akčne otužovali! Linka, ktorá to dokazuje,  je TU. No a Bystričania na Štefana tradične tiež (linka TU, album Motyčky 2008).


Príprava na silvestrovský rekord (T. Birčák): fakty voči fámam   TU.


V Bánovciach nad Bebravou je otužilcom hej! Uplynulú sezónu plávali (aj) TAKTO


Užasný rekord T. Birčáka v pobyte v sude s ľadom v priamom prenose STV 19.6.2008! Podrobnosti sú TU


Bratislavčania sa snažia aj po sezóne -  27.4.2008 voda mala  11 st. Foto je TU


Na horniakoch ešte sezóna neskončíla! Novou lokalitou Bystričanov sú Šachtičky! Foto je TU


Skvelé:  na Českom pohári na Draždiaku si 15.3.2008 veľmi pekné druhé miesto v súťaži na 500 m vybojoval "milosmiki" zo SĽM/ĽM Topoľčany. Foto je TU


Ako otužilci páchali možno aj 7 hriechov, vidno TU


Svetový šampionát v zimnom plávaní (8.-10.2.2008) si všimla aj BBC. Linka je TU, kópia správy TU


 

Na Vianoce sa pláve aj v Londýne (linka TU) a v Prahe aj súťažne (reportáž TU ,rozhovor TU).


Neslýchané: pravidelní otužilci sú už aj v Košiciach! TV JOJ priniesla 22.12.2007 vo svojich Novinách reportáž o plávaní Košických tuleňov (štart reportáže je na čase 18min30sek, linka archívu je TU)!


Majstrovstvá ČR v [neveľmi] zimnom plávaní - štýl prsia - sa konali v Slavkove 14.10.2007. Foto TU.


Otvorenie zimnoplaveckej českej otužileckej sezóny 2007/2008 sa konalo v nedeľu 7.10.2008 v Moravskom krase v jaskyni Macocha. Ponornú riečku Punkva zdolalo pred jej vyústením na "svetlo božie" celkove 124  plavcov! Plavci SĽM sú TU, viac fotiek je TU.


Pozoruhodný zimnoplavecký výkon:  L.G. Pugh v júli 2007 plával priamo na geografickom Severnom póle vo vode s teplotou 1,8 st. Celzia a zvládol presne 1 km. Trvalo to 18 minút a 50 sekúnd. Skvelé...


  Bodka  za zimnoplaveckou sezónou v ČR sa konala 2. apríla 2007 v Novej Pake. Výsledky sú TU.

 

Nevídané: slovenský "medveď" na pretekoch v Londýne! Vďaka za fotky, Vladko!


Neslýchané: objav novej skupiny zimných plavcov (v Bánovciach)!


V Jasení sa zišlo až 28 otužilcov: z BB, ZV, Prešova, Topoľčian a BA. Milo to prekvapilo organizátorov: jedla a čaju však bolo - vďaka sponzorstvu obce Jasenie - i tak dosť. K tomu útulné prostredie v hoteli Lomnistá a hudba aj pri plávaní! Voda z horského potoka mala 6 stupňov, vzduch  13 stupňov. A plávali aj dvaja benjamínkovia: Jakubko - 7 rokov a  Filipko - 9r. A tešil sa s nami aj snehuliak.   Peter P.


Please inform swimmers [from Senec] on Winter Swimming in London 2008. Margy


Muž, ktorý vás "zachránil": bez neho by ste mali 25.2.2007 len národné majstrovstvá... Oto


Chcem byť medvedicou! Táňa