fotky Bled 2010  -  ako bolo
O športe
- finalisti
- vytrvalci
- mimo súťaže

Zaujímavosti
- absencia ČR
- Rusi

Prostredie
- hrad
- ostrov
- galadinner

Ostatné

 

Nuž svetová (áno, došli plavci aj mimo Európy) otužilecká udalosť roka 2010 sa udiala v slovinskom Blede 22.-24.1.2010  v prekrásnom prostredí pod Alpami, s nádherným jazerom, vyzývavým hradom a čarovným ostrovom uprostred jazera. Celkove sa zišlo asi 650 plavcov, z toho 28 diaľkoplavcov a asi 100 nesúťažných účastníkov šampionátu v kategóríách Polar bears (plavba na 50 m) a  Penguins (namočenie sa). Pravda, teplota vody bola prílišná (voda okolo 4 st. Celzia). Obvyklú hegemóniu Fínov (bola ich tam snáď polovica) významne narušili mladí Rusi, početných účastníkov mali Briti a Nemci no a na prekvapenie našli sa aj Slovinci, u ktorých sme doteraz o otužilcoch ani nechyrovali... Slovenské zastúpenie v počte 26 účastníkov tvorilo iste jeden z najvyšších priemerov na počet obyvateľstva štátu (po Fínoch)!

Zásadne však chýbala otužilecká veľmoc - plavci z Českej republiky. Jediný nahlásený účastník nakoniec neprišiel, a tak "extrémnych otužilcov" zastupoval Brit žijúci v Prahe a súťažiaci v Českom [otužileckom] pohári... Škoda, po Oulu a Londýne  bolo toto  dejisko na dojazd autom: mali by čo predviesť!

Sprievodnou akciou podujatia  bola večerná "party" na pozoruhodnom hrade: zostala však len v polohe letného komerčného programu s dobovými tancami. Na spoločenskom večere ďalší deň bol však na programe  už iný "dinner".... A kto chcel, stihol aj výlet loďou na ostrov a niektorí stihli  aj alpskú lyžovačku. Nestihli sme však štafety a scénické predstavenia v ľadovej vode: tohoto roku sme za Slovensko na tieto akcie nenastúpili.

 


O športe


Prostredie


Zaujimavosti


Ostatné