Slovenské ľadové medvedeVianoce 2017 na Draždiaku Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Marec
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Vianoce 2017 na Draždiaku

Vianoce 2017 na Draždiaku
Tohtoročné Vianoce nám nadelili teplejšie počasie bez snehovej prikrývky, ale zato so silným vetrom. Teplota vzduchu sa predpoludním pohybovala v rozmedzí 6,5 – 7,5° C. Ako náhradu za zimné podmienky nám príroda poskytla naozaj príjemné slnečné lúče.

Vodu jazera Veľký Draždiak predchádzajúce studené noci vychladili na slušných 4,1 °C. To znamená, že bola už ľadová. Takže sa nedalo pochybovať, že tu máme tretí zimný deň.

Členovia nášho združenia túto tradičnú akciu pripravovali niekoľko dní. Preto nás potešilo množstvo divákov, ktorí sa na brehu začali schádzať už počas prípravy vianočného stromčeka.

Zdá sa, že ľudia z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia aj so svojimi ratolesťami, si do sviatočného predpoludnia už trvale zaradili návštevu našej akcie.

Predseda nášho združenia Slovenských ľadových medveďov potom oboznámil asi 50-tich divákov a 40-tich otužilcov s ďalším programom.

Nasledovalo preloženie vyzdobeného stromčeka na hladinu jazera a otužilci zaspievali svoju hymnu. Predseda potom prečítal mená jednotlivých adeptov na otužilcov. Tých na brehu jazera podpredseda a najstarší otužilec pokrstil jazernou vodou. Spolu s prianím, aby im studená voda prinášala veselú myseľ a dobré zdravie. Ich ďalšou úlohou bolo oboplávať stromček. Každý aktér potom dostal na pamiatku pekný diplom. Týmto aktom prešli otužilci, ktorí už minimálne od leta pravidelne plávali v studenej vode a prejavili trvalý záujem o členstvo v občianskom združení. Členmi OZ SĽM sa stanú do konca januára.

Spomínaný silný vietor počas uvedených obradov vytrhol kotvu, ktorou bol stromček uchytený o dno a unášal ho preč. Našťastie, vo vode už bolo niekoľko plavcov a tí ho úspešne vrátili do „pobrežných vôd“.

Nasledoval pokyn na spoločné plávanie v ľadovej vode a na záver, ako spomienka na tohtoročné Vianoce, spoločné fotenie pri vianočnom stromčeku.

JK