Slovenské ľadové medvedeZimné tréningy v januári Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Jún
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Zimné tréningy v januári

Zimné tréningy v januári
V posledných, možno piatich rokoch sme si zvykli, že zimy v našej oblasti boli pomerne mierne. Keď sa v minulých rokoch v januári , ktorý považujú meteorológovia za najstudenejší v roku, objavili mínusové teploty vzduchu bolo to len na niekoľko dní a voda sa len výnimočne dostala do kategórie ľadová teda pod 4° C.

V tejto otužileckej sezóne sa nám zima začala pripomínať mínusovými teplotami už od začiatku decembra a teplota vody, bola trvale v rozsahu 1,7 – 3,4 ° C. Tento trend ešte súčasná zima pritvrdila aj v prvej polovici januára, keď vzduch dosahoval až - 13° C a voda je v rozsahu 0 - 1° C. Tým sme sa už priblížili podmienkam stredného a severného Slovenska, kde však teploty klesajú až pod mínus 20 ° C.

Väčšina otvorených jazerných vôd silne zamrzla, otužilcov striedajú korčuliari, a tým nezostalo iné, len rúbať ľad a vytvoriť si aspoň bazénik na „stojáka“.

Nám však zostala ešte voľná hladina na Dunaji, aj keď v minulých dňoch sa na ňom objavil ľadochod a zámrz pri brehu, ale nepresiahol 3 % vodnej plochy v našom úseku. Sami sme sa tej nízkej hodnote čudovali, lebo Morava ako vidieť z obrázku mala asi 90% ľadochod, ale na hladine Dunaja sa kryhy akoby stratili. Na dolnom úseku pri Čunove a v Oblasti Gabčíkova a Prístavu, kde sa kryhy nazhromaždili boli preventívne nasadené dva ľadoborce Povodia Dunaja.

Vďaka voľnej hladine sme nemuseli prerušiť, naše tréningy v oblasti Lida, jedine skrátiť čas pobytu vo vode vzhľadom k jej nulovej hodnote a vyhúť sa tak zbytočnému podchladeniu. Na našej priloženej fotoreportáži sme sa snažili zachytiť ukážky z tréningov a okolitej zimy. Od pekného srieňu na stromoch, cez návštevu labutí na Dunaji, ktorým zamrzli jazerá, cez ľadochod na Morave až po plávajucich otužilcov chytajúcich ľadové kryhy a ľad pri pontóne lodenice. Jediný problém pri dokumentovaní našich aktivít je, že elektrotechnika sa neznáša s vodou a stuhnutými rukami otužilcov, preto sa omlúvame za strohé dokumentovanie.

Dalsie foto z treningov na Draždiaku sú tu.

JK