Slovenské ľadové medvedeŠieste Plávanie OŠŠ Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Šieste Plávanie OŠŠ

Šieste Plávanie OŠŠ

Konečne po troch rokoch (posledne 1.12. 2013, za účasti starostky MČ BA-Staré Mesto) sme mohli uskutočniť plávanie otužilcov v ľavobrežnej časti Dunaja v „našom“pôvodnom  úseku. Jeho začiatok a koniec sú na úrovni pamätníkov oboch významných osobností a dejateľov – Ľudovíta Štúra a Milana Rastislava Štefánika. Rekonštrukcia Starého mosta bola v lete ukončená, teda veríme, že budeme môcť pod ním plávať na oboch hlavných podujatiach nášho združenia, organizovaných každoročne aj pre otužileckú verejnosť na prelome novembra a decembra a v apríli.

Na registráciu v reštaurácii Danubius nad brehom Dunaja sa dostavilo 73 zimných plavcov a plavkýň - zástupcov Slovenska od Košíc až po Senicu. Prvýkrát sa objavil medzi nami aj Pstruh Slovenského raja, otužilec z jedného z najkrajších území a horstiev Slovenska.

Dobrá nálada sprevádzala plavcov od príchodu na podujatie až po záver ale najmä vo vode. Plávanie na kilometrovom úseku popod nový Starý most a tiež 400 metrovom úseku (pri teplote vody 6,5 a vzduchu 9 stupňov) si užívali všetci; nehovoriac o 21 Košických tuleňoch, ktorí, rovnako ako ostatní, radi merajú cestu na toto naše podujatie.

Šieste plávanie Od Štúra k Štefánikovi sa nieslo aj v znamení „preberania stráže“, keď na jeho organizácii sa podieľali členovia výboru SĽM v doterajšom a tiež aj v novom zložení a doterajší predseda SĽM, Ján Vyhnálik, odovzdal symbolický „štafetový kolík“ vedenia združenia a organizácie  ďalších podujatí Petrovi Kleinertovi.

Ďakujeme účastníkom za ich disciplinovanosť pri plávaní a aj personálu reštaurácie Danubius za príjemné prostredie, obsluhu a vynikajúci guláš :-). Video zo šiesteho Plávania OŠŠ.