Slovenské ľadové medvedePiate Plávanie Od Štúra k Štefánikovi Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Jún
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Piate Plávanie Od Štúra k Štefánikovi

Piate Plávanie Od Štúra k Štefánikovi

„V Dunaji neplávajú otužilci kedykoľvek, je to pre väčšinu mimoriadna príležitosť.“. V poslednú novembrovú nedeľu 2015 si túto príležitosť nenechalo ujsť 95 zimných plavkýň a plavcov - od Senice až po Košice - cez Trnavu, Senec, Dunajskú Lužnú, Nitru, B. Bystricu, V. Uherce, Partizánske, Lučenec a Bratislavu.

V desiatom roku občianskeho združenia SLOVENSKÉ ĽADOVÉ MEDVEDE sme pripravili Plávanie „Od Štúra k Štefánikovi“ v centre hlavného mesta, pri ľavom brehu Dunaja, po piaty raz. Druhýkrát sa kvôli rekonštrukcii Starého mosta uskutočnilo na náhradnom úseku - od Mikovíniho nultého poludníka (asi 300 m povyše Mosta SNP) po Námestie Ľudovíta Štúra.

Nič to však nezmenilo na dobrej nálade z tohto jedinečného zážitku, stále mimoriadneho pre väčšinu otužilcov - plávania v studenej vode nášho veľtoku. Dunaj s teplotou 6,6 stupňa a hladinou cca280 cm, čerený vetrom od západu, unášal otužilcov okolo zakotvených lodí a pontónov na úseku jedného kilometra. Plavci plávali k cieľu pod Námestím Ľ. Štúra pod pozornými pohľadmi záchranárov v člnoch. Najrýchlejší dosiahli cieľ v relatívne „pomalom“ toku už za desať minút, ale ani ostatným to netrvalo dlhšie ako pätnásť.

Po výstupe z vody snáď nikomu nebolo zima, keďže zostala chuť aj na rozhovory pre médiá a spoločné fotografovanie; presun do blízkej reštaurácie bol rýchly. Keďže aj tento raz sme ešte nemohli plávať až k pamätníku M. R. Štefánika na úrovni SND, aspoň sme si ho umiestnili na účastnícky diplom.

Ďakujeme plavkyniam a plavcom za účasť na tomto podujatí a tešíme sa na ďalšie spoločné plávania.

Krátke reportáže z podujatia, ktoré priniesli médiá, sú TU (od 39:40 min) a TU.