ZaujímavostiBežiace medvede Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Marec
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Bežiace medvede

Bežiace medvede

Členovia SĽM sa zúčastnili 68. ročníka Národného behu Devín – Bratislava, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 12. apríla. Toto charizmatické bežecké podujatie, s prvým štartom v r. 1921, sa zapísalo do športovej histórie ako najstarší cestný beh a zároveň atletické podujatie na Slovensku. Zatiaľ čo prvé ročníky mali len zopár bežcov, v nedeľu sa zúčastnilo behu až 5629 bežcov.

Preteku dlhého 11 625 m (so štartom pod Devínskym hradným bralom), ktorý je pre mnohých už vecou cti, zdravia a potešenia, sa zúčastnili okrem výborných bežcov, už známych v atletickom svete, aj stovky neorganizovaných rekreačných bežcov. Medzi nimi po prvýkrát aj šiesti členovia nášho otužileckého združenia – Xénia, Janka, Martin, Jaroš, Peťo a Joko. Bez mimoriadnych, početných tréningov dobehli do cieľa vo veľmi slušných časoch.

Atmosféra medzi pretekármi bola vynikajúca aj vďaka veľkému počtu fanúšikov, ktorí sa prišli na pretekárov pozrieť a podporiť ich. Výborný pocit z účasti, sebazaprenia, športového výkonu a nadšeného publika čakal na bežcov najmä v cieľovej rovinke na Vajanského nábreží.

Vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie cien víťazom sa uskutočnilo na Hviezdoslavovom námestí, kde sa zároveň žrebovali aj výhercovia tomboly; každý účastník si odniesol ako darček športovú šiltovku.

Čo našim šiestim medveďom po dobehnutí do cieľa chýbalo, bola osviežujúca voda v Dunaji, lemujúcom bežeckú trať na 11 kilometroch :-)! No vďaka skvelému športovému zážitku sa vraj už teraz tešia na Národný beh Devín – Bratislava 2016. Takže nielen studenej vode ale aj behu zdar! 

(Fotogalériu doplňujú aj zábery dokumentujúce atmosféru z tzv.  Malého Devína - 2600 m)