Slovenské ľadové medvedeLyžujúci otužilci Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Lyžujúci otužilci

a otužujúci lyžiari. Vyše 140 otužilcov z rôznych kútov Slovenska sa stretlo 8. februára opäť vo Valčianskej doline, na podujatí, ktoré pripravili Turčianske nanooky.

Začalo sa ráno spoločným lyžovaním v ,,prestrojení". Keď odbilo 13:45, časť lyžujúcich zhodila zo seba „maskovanie“ a odhalila svoju identitu otužilca. Odhalení v pravých úboroch - plavkách však nevbehli hneď do ľadovej vody, ale vyšli späť na svah a zlyžovali ,,spanilú jazdu". Ostaní lyžiari a okolostojaci zatajovali dych a prejavovali obdiv pri pohľade zvlášť na lyžujúce ľadové medvedice :-).

Po nevšednej lyžovačke lyžujúci otužilci odopli lyže a spolu s ostatnými, nelyžujúcimi príslušníkmi "ľudsko-zvieracej zimnej ríše", sa vrhli do ľadovej vody nádrže pod zalesneným svahom (teplota 1,6 °C, vzduch +2°C). Po osviežujúcom ľadovom kúpeli nasledovala guľovačka, potvrdzujúca, že ľadová voda naozaj vyplavuje endorfíny šťastia. Vďaka živej kapele, ktorá hrala v stane, si tentoraz otužilci rozprúdili krv v žilách tancom; pomohli aj teplý čaj, skvelý guláš a výborná nálada. Záver programu patril tombole, v ktorej sa mnohým pošťastilo vyhrať pekné ceny na pamiatku na netradičné otužilecké podujatie na Turci.