Slovenské ľadové medvedeV Morave zdravo Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Jún
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

V Morave zdravo

V Morave zdravo

„V Morave dobre, v Morave zdraaavo…“ - podobne, ako sa spieva o Orave, nám bolo v prvý februárový deň pod Devínskym hradným bralom, v rieke Morava. Ale treba dodať, že aj poriadne „ostro“.

Už po druhýkrát sme nastúpili spoločne s otužilcami zo združenia ĽMB a ich hosťami (spolu 66 plavcov) na zasneženej ploche pod hradným bralom, neďaleko symbolického pamätníka Slobody nad sútokom Moravy a Dunaja. Medzi našimi hosťami aj skupina Trnavských bílych medveďov. Počasie bolo na toto miesto a začiatok februára netradične bezveterné a dokonca podchvíľou slnečné.

Nastúpených otužilcov privítali spoločne predsedovia oboch združení. V úvode sme si minútou ticha uctili pamiatku nedávno zosnulého Ivana Slavčeva, dlhoročného otužilca a jedného zo zakladajúcich členov (postupne) oboch bratislavských otužileckých združení, ktorý nás opustil vo veku 69 rokov (spomienka naňho je TU).

Nasledovalo prednesenie organizačno-bezpečnostných pokynov a po otužileckej hymne sme sa rozišli na štarty úsekov 150, 550 a 800 m. Vstup do rieky zo strmých brehov bol sťažený primrznutým snehom ale aj šmykľavým blatom, preto bol zabezpečený lanami. Zdravotníci boli pripravení pomôcť či zasiahnuť v prípade problému nielen pri vstupe ale aj počas celého plávania.

Morava nás tento raz prekvapila „prijateľnejšími“ parametrami :-). Bola o niečo "teplejšia" a kvôli nízkemu stavu Dunaja aj trochu rýchlejšia ako vlani. Ale i tak stále ľadová (1,8 °C), na čo sme však boli pripravení. Oproti minulému roku, keď voda mala rekordných 0,1°C, to bol rozdiel 1,7 stupňa a minimálne dvoch minút, o ktoré plavci skôr preplávali 550 metrový úsek (najrýchlejší pod 7 minút). „Ľadovo“ sme sa teda chladili trochu menej aj kratšie. A tí, ktorí si dali len 150-ku, nakoniec ľutovali, že plávali krátko.

No endorfíny v závere u všetkých "fungovali" rovnako :-). Nechýbalo ani fotenie pri pamätníku a snehuliakovi, akého sme tam zatiaľ ešte nemali . Potom všetkých očakávalo príjemné prostredie reštaurácie hotela Hradná brána, kde po zahriatí a chutnom občerstvení sa uskutočnilo vyhodnotenie s odovzdávaním diplomov. V priateľskej atmosfére sme si posedeli s dobrým pocitom, že podujatie sa vydarilo, keďže to konštatovali aj samotní účastníci.