Členovia v regiónochNitra - Veľká Hangócka Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Marec
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Nitra - Veľká Hangócka

Nitra - Veľká Hangócka

Slovenské ľadové medvede z Nitry usporiadali už po 5. krát zimné plávanie a otužovanie v mestskom parku na Sihoti a jazere Veľká Hangócka, v druhú januárovú sobotu, 11.1.2015. Cestu do Nitry si našlo 179 otužilcov z celého Slovenska, od Vranova nad Topľou až po Bratislavu. Aj keď tento ročník sa nepodarilo prekonať počet 200 otužilcov, bolo to vydarené podujatie.

Deň pred samotnou akciu sme rúbali a pílili 12 centimetrový ľad, ktorý pokrýval celé jazero. Aj pri tejto činnosti sme sa dobre zabavili a pripravili tak krásny bazén spolu s dráhou pre plavcov.

Voda bola veľmi príjemná a mala krásne 2°C; vonkajšia teplota bola 4°C a trochu fúkalo. Divácka kulisa bola opäť veľmi početná. Pre plavcov aj divákov bolo pripravené pódium s kapelou.  Otužilci si po vyjdení z ľadovej vody schuti zatancovali a zaspievali. Pripravili sme sprievodné akcie už od 15. hodiny; diváci sa mohli zohriať čajom i medovinou a v závere bola tombola s hlavnou cenou - autom na víkend. Výťažok z tomboly poputuje  Spojenej internátnej škole v Nitre. Na akcii sa zúčastnil i primátor mesta Nitry Jozef Dvonč, ktorý vyjadril svoj obdiv ľadovým medveďom.

O tom, že zimné plávanie v Nitre je populárne, svedčí, že sa tu zišli miestne aj celoslovenské médiá. Najviac nás teší, že rtvs urobila príspevok v rámci relácie Televíkend, čím spropagovala, aké je otužovanie prospešné zdraviu.

Ľadové medvede spod Zobora ďakujú každému kto si aj tentokrát našiel cestu k nám a na pamiatku si odniesol nevšedný diplom v podobe skúmavky s vodou z Veľkej Hangócky.

Zábery a fotografie z podujatia sú TU (od 7:50 min.), TU a TU a z prípravy plaveckého bazéna TU.