Členovia v regiónochDenník BB ľadomedveďov Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Máj
PoUtStŠtPiSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Denník BB ľadomedveďov

Od otvorenia otužileckej sezóny 2014/2015 až po Silvestra

Aby sme v hanbe, my banskobystrickí, zvolenskí, sliačski a okolití otužilci nezostali, že o sebe vedieť nič nedávame, ba či vôbec ešte žijeme, otužujeme, plávame, preto sem pár kvapiek z vodného denníka banskobystrického klubu Slovenských ľadových medveďov pridávame:

Salašky – Turecká, 5.10.2014

A tak si tu plávame nad Tureckou, keď nemáme na Turecko…

Vo Veľkej Fatre pod vrchom Krížna na Salaškách nad obcou Turecká otvorili banskobystrickí otužilci sezónu. Dvadsať plavcov bez náčelníka, deväťstupňová voda, trinásťstupňový vzduch, trochu slnka, na kopcoch hmla. Bystrická sezóna sa začala.

Šachtičky, 12.10.2014

Pekne, slnečno: slnko za 100, vzduch za 19°, voda za 10°, plavcov zo 30 - dnešné Šachtičky boli rozprávkové. Dalo sa plávať pokojne aj do hodiny a krajšiu a tichšiu plaváreň tak blízko od rušného mesta nenájdete. Krása.

Šachtičky, 19.10.2014

Vodné a vzdušné správy: na Šachtičkách voda desiatka, vzduch dvanástka, plavkýň a plavcov skoro štyridsiatka, takže hydrosféra i atmosféra ako sa patrí.

Šachtičky, 26.10.2014

Pravidelné nedeľné vodné správy: Šachtičky - voda/vzduch na jednotku (8:8). Jeseň na pohľadanie, či jesenné pohladenie, a slnko a nebo ako na Floride (nigdá som tam nebou, ale ni o to ide): Už je Mitra aj po Mitre, už otužilcom zasa svitne, nebudú sa v meste potiť, v ľadovode si budú knôtiť.

Šachtičky, 2.11.2014

Vodné správy na dnes: Na Šachtičkách taká krepá hmla, že ani nevieš či plávaš vo vode, alebo vo vzduchu, inak aj teplota rovnaká, fajná: šesť a pol. Touto nekonečnou hmlou plávalo zo 30 plavcov: aj kus potriaslo, aj endorfínov kus vyplavilo, trasenia a smiechu bolo habadej. Takže, otužovaním k trvalému úsmevu (kiež by nám len tak ľahko na ksichte nezmrzol)!

Šachtičky, Nemečky, 9.11.2014

Šachtičky - správy vodné: voda za 7, vzduch za 14, slnko za 1. Okolo 30 plavcov nechalo studenou vodou odplávať všakovaké tie týždenné trápenia, nepríjemnosti, stresy, a na brehu bol potom už len ten trasľavý, ale pravý čistý, úprimný smiech. Nie je vždy zle byť studenou vodou obliaty (na nový týždeň sme pripravení J.

Nemečky: V ten istý deň sa konalo aj celoslovenské otvorenie sezóny na vodnej nádrži Nemečky. Mali sme zastúpenie, skupinku vodníka Petra, ale voda vraj tam bola nehanebne teplá.

Šachtičky (zvolen a Nezvolen), 16.11.2014

Šachtičky: Plávalo zasa okolo 30 plavcov v podobných podmienkach ako 9.11.2014.

Zvolen(ý): Je po komunálnych voľbách, a to že otužovanie má svoju moc platí aj v tomto prípade. Za primátora mesta Banská Bystrica bol zvolený otužilec teoretik a predovšetkým praktik, lekár, ľadomedveď Ján N.

Nezvolen: Dnes sa malo konať plávanie vo Zvolene v Hrone, no neuskutočnilo sa.

Šachtičky, Námestovo, 23.11.2014

Vodná správa: Šachtičky - voda 6, vzduch 5. Nebo pevne zamračené, tváre cca 40 plavcov trasľavo vyjasnené. Okolo vody bolo ako na letnej pláži, dokonca za dozoru rodičov otužovali aj detváky. Priplával a zaplával si aj novozvolený bystrický pán richtár. Bude veru riadny kus ľadovody potrebovať. A tak si tu my v tej Bystrici ot-u-žijeme J.

P.S.: Držíme palce náčelníkovi bystrických ľadových medveďov Vencovi, aby mocne nemoc zdolal.

Otužilecká hŕstka vedená vodníkom Petrom nás zastupovala na plávaní v Námestove na Oravskej priehrade.

Šachtičky, Štiavnické Bane, Bratislava, 30.11.2014

Správa zo Šachtičiek: Všade dobre doma najlepšie tvrdí desiatka plavcov v spoločnosti richtára.

Správa z Bratislavy - Od Štúra k Štefánikovi: Opis plavby je na inom mieste, preto len takto krátko: Bystričania vedení náčelníkom Vencom sa na dunajskom kilometri nestratili.

Správa z Piargu (Štiavnické bane): Ondrejom, Andrejom všetko najlepšie vinšujeme. Ondreja, Andreja a 1. adventnú nedeľu sme dnes na Piargu vo Vindšachtovnom jazere 6. ročníkom Štiavnických letokruhov oslávili. Šiesty ročník zimného plávania Štiavnické letokruhy bol akoby v znamení sympatickej belane, sovy snežnej z voliéry miestnej školy. Popod stromy osladené snehom sa príjemne plávalo v trojstupňovej vode. Zo 70 plavcov z rôznych ďahov, čerstvo začalo adventné obdobie. Dobré to bolo: "Tak nech v tých zimách, vždy pláva pri vás, láska tak bežná, ako sova snežná."

Motyčky, 7.12.2014

Mikulášske ľadonoviny: na nedeľné Motyčky priplával Mikuláš so sobom, či vlastne Mikumráz so sobou osobou, s anjelkami a čertiskami, rozdal motyčkárskym detvákom „darčoke“ a potom sa zo 120 otužilcov vrútilo do vody, čo až 7 stupňov mala, a predsa sa celkom vydarila. Podarený 6. ročník mikulášskeho zimného plávania v nádrži na Motyčkách je odplávaný. Deti Mikuláš obdaroval sladkosťami a otužilcov sladkým pocitom, že sú zdraví. A tak si tu pomaly, ale veselo do Vianoc plávame.

Šachtičky, 14.12.2014

Zima je v lese na Šachtičkovom plese, vyrobí nám z ľadu otužileckú náladu:

Správy vodné, dnes už správne ľadovodné: Vzduch, sneh, ľad aj voda tak za dva až za tri. Ľad bolo treba trochu prelámať, aby zo 30 plavcov malo kde plávať. Slnko sa tiež prišlo na chvíľu mrknúť na predvianočne sviatočne prizdobené Šachtičky. Pekná a dobrá plavba, pravá ľadová a správne náladová.

P.S.: Ten kto skoro chodí, ľad rúbať musí. Čerstvý bystrický richtár skôr plávať prišiel a rozbíjanie ľadu mu terazky môže ako nová komunálna služba prischnúť (ale keďže je to vo vode, možno ani neprischne).

Šachtičky, 21.12.2014

Pohľadnicovo snežne, čisto, ticho to bolo dnes dopoludnia iba 5 km nad zmoknutým, špinavým, hlučným mestom. Krajšie plávanie len tak nevymyslíš…

Správy snehovodné: Čerstvý zimný vzduch občas presvietený slnkom, občas zahulený snehovou fujavicou. Na desaťcentimetrovom snehu a v dvojstupňovej vode sa vystriedala možno polstovka bystrických a zvolenských otužilcov. Krásne zimno-slnovratové plávanie. Prajeme všetkým dobrú vodu, pohodu a pokoj v duši.

Motyčky, Praha, 26.12.2014

Motyčky: 15. ročník Ľadových hier na Motyčkách sa vydaril. Plávalo 61 plavcov. Voda bola teplejšia, okolo šesť stupňov, vzduch okolo nuly ale krásne snežilo. Tak sa všetci z toho radovali, až sa im ani z vody von nechcelo. Snehová fujavica zaviala stopy po trápeniach roka 2014. Plávame si do nového dvetisícpätnásteho.

http://bystrica.sme.sk/c/7563152/adrenalinove-kupanie-pod-donovalmi-si-uzilo-vyse-60-otuzilcov.html

http://www.teraz.sk/bratislava/stefanske-plavanie-ladove-medvede/112137-clanok.html

Praha (správa aj na inom mieste): V Prahe na 68. ročníku vianočného Memoriálu Alfréda Nikodéma - najstaršom otužileckom podujatí Českej republiky (26.12.2014), sme mali naše zastúpenie. Členky SĽM BB Jarka, Ľubka a Petra a Peter preplávali v +6,7°C studenom prúde Vltavy neďaleko historickej budovy Českého národného divadla úsek 100 m (vzduch mal +2°C). Atraktívneho podujatia, ktoré bolo vydarené po všetkých stránkach, sa zúčastnilo až 290 plavcov.

Brehy, 31.1.2.2014

Silvestrovské Brehy: Na Silvestra konečne prišli ľady, snehy, a tak sme si zaplávali pri dedinke Brehy. Hron nemal žiadnu teplotu, vzduch mal mínus dvanásť, musel to byť po plávaní strašný pohľad na nás. Prajeme Vám všetkým silvestrovskú pohodu pekne v teple a na Nový rok, aby ste vždy šťastne a v zdraví k správnym brehom pevniny dobra, mieru a lásky doplávali.

V Banskej Bystrici 31.12. 2014                                     v. l. m©ML (vlastnou labou maco Milan Lichý)