Slovenské ľadové medvedePlávanie v Dunaji Od Štúra k Štefánikovi 2014 Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Plávanie v Dunaji Od Štúra k Štefánikovi 2014

Napriek tomu, že 30. novembra 2014 sa konali aj dve iné väčšie otužilecké podujatia - na Kysuciach a Štiavnicku - bola účasť plavcov na plávaní v Dunaji veľká. Najvýznamnejšieho zimnoplaveckého podujatia SĽM v Bratislave sa zúčastnilo v nedeľu 110 zimných plavkýň a plavcov, teda obdobný počet ako vlani. Radi sme privítali medzi nami otužilcov z celého Slovenska – od Košíc cez B. Bystricu, Veľké Uherce a Partizánske, Martin, Trnavu, Nitru, Senec, Senicu, Dunajskú Lužnú, Vajnory ako aj bratislavských otužilcov trénujúcich na Zlatých pieskoch, v Dunaji a Veľkom Draždiaku; organizovaných aj neorganizovaných.

Tohtoročné podujatie sa uskutočnilo s viacerých zmenami. Najvýznamnejšou bol iný úsek plávania na pravobrežnej strane Dunaja, posunutý oproti tradičnému úseku z dôvodu rekonštrukcie Starého mosta o celý jeden kilometer vyššie. Kým štart tisícovky bol na Mikovíniho nultom poludníku a 250 metrového úseku o 750 m nižšie, ich spoločný cieľ bol na úrovni Námestia Ľudovíta Štúra. Zázemie pre registráciu, „zohrievanie“ a občerstvenie plavcov nám poskytla reštaurácia Danubius v Osobnom prístave, kde sa zúčastnení cítili príjemne. Počasie v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi bolo najpochmúrnejšie, typicky novembrové: trvalá oblačnosť, mrholenie, teplota vzduchu +2 stupne. Teplota vody v Dunaji +6,3 stupňa. Východný vietor neustále čeril hladinu a ochladzoval jej vrchnú vrstvu; pritom nielen pod Mostom SNP ale na celom úseku vháňal plavcom do tváre vlny, takže nechcených „glgnutí si“ studenej dunajskej vody bolo veľa. Tisíckari v takýchto podmienkach preplávali svoj úsek v priemere za 13 minút. Podstatné bolo, že všetci zvládli plávanie v dostatočnej vzdialenosti poza ukotvené plavidlá a priplávali do cieľa s výborným pocitom z náročného, no úspešného športového výkonu.

Prekvapením, najmä pre organizátorov, bola len citeľne nižšia skutočná účasť oproti počtu riadne prihlásených (110 zo 135). Žiaľ, mnohí z tých, ktorí sa prihlásili, ale napokon nezúčastnili, buď vôbec neoznámili odhlásenie sa alebo až neskoro. Pritom kvôli prevyšujúcemu záujmu sme museli predčasne ukončiť prihlasovanie, takže iní, ktorí by sa podujatia radi zúčastnili, sa nemohli prihlásiť. Táto skúsenosť núti organizátorov zamyslieť sa pred budúcoročným jubilejným Plávaním Od Štúra k Štefánikovi nad prijatím vhodného opatrenia. Video z nástupu a plávania otužilcov je TU.