DokumentyZIPO Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Marec
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

ZIPO

Výbor SĽM schválil zásady nazvané Základné (imidžové) pravidlá otužilcov a zimných plavcov, na základe skúseností z realizácie skupinových zimnoplaveckých podujatí. Účelom ZIPO je nielen deklarovať smerovanie SĽM, ale najmä zachovať určitú etickú úroveň správania sa účastníkov uvedených stretnutí, a to kdekoľvek na Slovensku. SĽM súčasne podporuje iné obdobné zásady, zamerané na zdravotno-kondičné požiadavky a tiež správanie sa otužilcov navzájom i vo vzťahu k diváckej verejnosti, ktoré zverejnili ďašie dve občianske združenia otužilcov na Slovensku - Ľadové medvede Bratislava a Tučniaky Žilina. ZIPO sú k dispozícii na stiahnutie TU.

Základné pravidlá otužilcov a zimných plavcov

Nesprávaj sa výstredne a neslušne

Otužilec, zimný plavec nech zostane otužilcom, zimným plavcom

Účasť na organizovaných podujatiach je dobrovoľná, ale dodržiavanie podmienok a pokynov na nich je povinné. Každý otužilec, účastník organizovaných podujatí a tréningov sa oblieka na ne a správa na nich tak, aby neznevažoval seba a iných účastníkov, ani organizátorov podujatia a ich prácu a najmä samotný účel a význam športového otužovania a zimného plávania.

Prihláška nie je nadarmo

Zúčastníš sa na podujatí, na ktoré nie si pozvaný a prihlásený?

Slušné je zúčastniť sa na organizovanom otužileckom podujatí len po prihlásení sa do určeného termínu a v prípade požiadavky aj následnom zaregistrovaní sa.

Nezabudni dodržať podmienky

Už zase mešká..?

Akceptovanie organizačných pokynov a odporúčaní je nielen slušnosťou, ale aj povinnosťou. Byť dochvíľny a nenechať na seba čakať ostatných účastníkov a organizátorov podujatia je samozrejmý prejav dobrovoľnosti aj slušnosti.

Cti pravé otužovanie

Bez zbytočných pomôcok.

Odporúča sa „bezneoprénové“ otužovanie a zimné plávanie, teda plávanie v studenej a ľadovej vode bez rukavíc a inej „odvahu vzbudzujúcej“ neoprénovej výstroje a „podporných“ doplnkov (okrem obuvi, z bezpečnostnýho dôvodov), ktoré môžu oklamať tvoje telo. Vyskúšaj svoju výdrž a tam, kde je to bezpečné, plávaj naboso.

Neoblečieš

Plavky robia otužilca. Organizované otužilecké podujatie nie je maškarný ples.

Za plavecký úbor vhodný na zimné plávanie sa nepovažuje taký, ktorý by si účastník podujatia neobliekol ani na plaváreň, kúpalisko, pláž alebo inú podobnú športovú príležitosť. Maškarné výstroje patria na osobitné podujatia.

Pokryješ

Aj čiapka robí otužilca.

Za pokrývku hlavy vhodnú na organizované zimnoplavecké podujatie sa považuje plavecká čiapka a aj taká čiapka, ktorá je vhodná na iné športové činnosti, prípadne na bežné nosenie na verejnosti.

 

Nevypiješ

Piť, či nepiť..?“

Športy, ako beh, futbal, stolný tenis, bicyklovanie, plávanie v bazéne, korčuľovanie a iné nezačínaš popíjaním alkoholu. Zimné plávanie je náročnejšie na momentálny výdaj energie a fyzickú (srdcovú) záťaž ako niektoré iné športy. Preto nepi alkohol pred vstupom do studenej či ľadovej vody a ani po doplávaní, najmenej až do konca otužileckého podujatia.

Nebudeš propagovať iných

Niet čo dodať ...

Nezávislosť občianskeho združenia od politickej príslušnosti a politických aktivít je jedným zo základných princípov. Každý účastník otužileckého podujatia je povinný to rešpektovať. Propagovanie politickej reklamy účastníkmi otužileckého podujatia na oblečení alebo inak je nielen porušovaním uvedenej zásady a slušnosti, ale aj prejavom arogancie voči ostatným účastníkom a organizátorom podujatia a je neprípustné.

Nechaj fanúšikovi, čo je jeho

Zostať otužilcom - otužovanie a zimné plávanie je to pravé.

Hlučné prejavy, ako trúbenie na trúbkach a s klaksónmi, používanie zábavnej pyrotechniky a iné, hlučným fanúšikom blízke spôsoby povzbudzovania, prenechaj iným. Že sa toho od fanúšikov nedočkáš..? Práve preto. Otužilec sa nemusí predvádzať inak, keďže upúta divákov a obdivovateľov už tým, že má nielen odvahu vojsť do ľadovej vody, ale v nej aj plávať.

Základom aj cieľom je zdravie

Zdravie je podmienku i cieľom; otužuješ zdravý pre zdravie.

Dbaj stále na svoju zdravotnú kondíciu a vyhýbaj sa aktivitám, ktoré sa nezlučujú s dlhodobým otužovaním a zimným plávaním. Pozitívne výsledky tohto kolobehu ťa budú ďalej motivovať a iných budú inšpirovať.