Slovenské ľadové medvedeOtvorenie deviatej sezóny na Draždiaku Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Otvorenie deviatej sezóny na Draždiaku

Od posledného podujatia minulej sezóny – plaveckej Štafety Devín-Čunovo, uplynuli vyše tri mesiace. Mnohí z nás neprestali plávať v malých či väčších skupinách aj počas letnej „prestávky“. Po štvrťročnej letnej pauze sme sa zišli v zmysle nášho plánu aktivít v nedeľu, 5. októbra 2014, na Veľkom Draždiaku, aby sme otvorili deviatu otužileckú sezónu SĽM. Tento rok o dva týždne neskôr ako v predchádzajúcich rokoch, keď sme oficiálne začínali vždy s kalendárnym príchodom jesene.

Minulý víkend sme už otvorili zimnoplaveckú sezónu na Dunaji, počas plávania Trans Danube Swim, ktorého sa zúčastnila okrem nás aj vyše stovka plavcov v neoprénových odevoch (Pozri „Opäť sme preplávali Dunaj“, TU).

Napriek neskoršiemu začiatku možno viacerým sa vidí, že v stojatej vode začíname priskoro… Kým Dunaj bol už vlažne otužilecký (pod 15 stupňov), voda v Draždiaku mala „len“ 17. Ale čo by zato iní dali, aby si trúfli vojsť aj do takej – a najmä vydržať v nej!. Vzduch bol teplý ako za menej vydareného leta. Zišla sa nás polovica bratislavských členov, obvykle trénujúcich najmä na Draždiaku a v Dunaji, a zopár ďalších otužilcov, ktorých sme inšpirovali našim príkladom a už sa ku nám hlásia automaticky.

Pred samoným otvorením sme stručne zrekapitulovali hlavné udalosti predchádzajúcej, pre otužilcov pomerne teplej zimnej sezóny. Potom najstarší prítomný člen vyhlásil sezónu 2014-2015 za otvorenú a po neodmysliteľnom :-) fotografovaní sme spoločne vošli do jazera. Spolu s nami aj nováčik, ktorý po pár predchádzajúcich plávaniach už zvládol aj spiatočné preplávanie jazera na šírku. Po doplávaní nám dobre padlo pripravené občerstvenie, vrátane domácich zákuskov a pagáčikov od Mišky, Janky a Romana.

Rovnako ako my otvorili novú otužileckú sezónu naši členovia v Banskej Bystrici na Salaškách. Nitrania sa stretli vo Veľkom Cetíne už v sobotu 4.10. Členovia SĽM z Veľkých Uheriec – Partizánskeho začínajú o dva týždne.

Do prvého veľkého podujatia - Plávania Od Štúra k Štefánikovi v Dunaji nás čakajú pravidelné intenzívne tréningy v ochladzujúcej sa vode. Tešíme sa na spoločné „pravé“ zimno-ľadové plávania, a okrem iného sme zvedaví, či po dvoch predchádzajúcich sezónach budeme v tejto nastávajúcej konečne aj rúbať ľad :-).