Členovia v regiónochOd Mikuláša cez ľadové hry bez ľadu a Troch kráľov po PredJasenie Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Od Mikuláša cez ľadové hry bez ľadu a Troch kráľov po PredJasenie

Malé kryhy z bystrického ľadodenníka II

8.12. 2013. Po už tradičnom novembrovom celkom fajnom riečnom plávaní vo zvolenskom Hrone 17.11., klasicky bezkonkurenčnej horskojazernej štiavnickej Vindšachte a dobrodružnej plavbe v lodnej plavebnej dráhe modro-šedého zimného Dunaja od Štúra k Štefánikovi, prišiel kto, milé deti? Mikuláš! A tentokrát dofrčal na Motyčky so sobom. Nebol to vraj Rudolf (ten sob), pretože nemal červený nos (len ten Mikuláš, ale nie od vazodilatačného nápoja skôr od neplechy). Povráva sa však, že ani ten Mikuláš nie je ten pravý, ale je to ten jakubský ľadovodník (bacha, bo ten ženské dušičke zbiera). Čertov bolo dosť (najväčší bol náčelník), anjelov menej a menších detí tiež menej (tých nad 30 bolo habadej). Voda 4, vzduch -5 aj kus ľadu na hladine.

15.12.2013 Zasa tie Motyčky. Zabijeme sa (či utopíme sa), keď sú dobré? Voda 3, vzduch konečne aspoň -5, 15 plavcov a dobrá predvianočne naladená plavba. Celoslovenské plávanie v Morave pod Devínom sa na február 2014 prekladá.

22.12.2013 Na Motyčkách mrholilo, ale vo vode si 20 plavcov lebedilo. Voda 3-4, vzduch 1-2. Trochu ľadu, trochu snehu, ale veľa rehotu.

26.12.2013 Ľadové hry - 14. ročník na Motyčkách s vodou okolo 4 stupňov, so vzduchom dvojstupňovým arekordným počtom plavcov, až do 100. Bolo hravo aj bez ľadu. Hry boli po Vianočných sviatkoch v čisto v športovom duchu: nejedlo sa, nepilo sa, len plávalo sa. Fotografie TU.

29.12.2013 Kým riadne nemrzne, Motyčky nás pred upotením spasia. Cca 20 plavcov, voda 4, vzduch 2. Zamrachtané nebo, ale tváre účastníkov plávania celkom vyjasnené.

31.12.2013 Bystrické Silvestrovské plávanie bolo hneď na dvoch miestach. V horských vodách na Motyčkách vraj Zvolenčania plávali do rozhlasu a spievali pre noviny. V hronských vodách na Brehoch pri Novej Bani voda  4 stupne, vzduch zo 5 a 300 metrov sme sa po prúde pospúšťali a potom si s našimi ľadomedvedími hudcami pospievali. Naša skvelá rezká Katarína z novobanského pobrežia sa už tradičného chýrneho miestneho silvestrovského plávania ujala aj parádnu hostinu vystrojila a starosta k tomu tresol za vedro fajnej tresky. Tu sa už  nikto nespustil dolu prúdom a veľmi dobre bolo. Aj Pohronský ľadový medveď - pán farár nám na harmonike tichú noc zahrali a zaspievali. Ako bolo na Silvestra, tak nech sa nám celý rok 2014 vydarí.

1.1.2014 Na Nový rok - novoročná ľadopauza. Ľadoplavci sa nemočili, ale doma po Silvestri novoročili. Novoročný vinš: A tak nech Vám to v roku 2014 všetko dobre pláva a nech ste dobre otužilí a vaše vzťahy s okolím nech sa dobrom utužia.

5.1.2014: Hurá! V roku 2014 smelo zdravá chasa do ľadovej vody ta sa! Konečne kus voľné Šachtičky (pod Panským dielom), ktoré boli dosť dlho primrznuté (aj Salašky pod veľkofatranskou Krížnou) napriek tomu, že celú zimu bolo letno a naša skvelá ľadopláž na Badínskom rybníku pri Vlkanovej bola doteraz úplne nepoužiteľná. Zato na Šachtičkách i na Salaškách dokonca nejaké separatistické skupinky sem-tam aj ľad rúbali. Náčelník im odkazuje, že ten kto sa separuje na budúcu sezónu vo vyhnanstve na horúcej Sahare ľad rúbať bude. Na Šachtičkách teda voda dobrá s kusom ľadu (na dvoch tretinách plochy) a s kusom srdca, ktoré pre toto naše krásne Šachtičkové pleso bystrickým a zvolenským zimoplavcom furt bije. Voda 2-3, vzduch 4-6. Hmla v daždi splývala s vodnou hladinou do jednej nekonečnej plochy.

6.1.2014 Ľadové mláďatá. Traja králi rozpustili ľad. Na Motyčky prišla jar a liahli sa aj nejaké ľadové mláďatá a tak sme ich riadne dlhou náčelníckou rečou a studenou vodou aj vykrstili. Plávalo cca 80 plavcov, voda cca 5, vzduch 6. Dobre bolo. Nech nové plavkyne a plavci vždy dobrú, zdravú ľadovú vodu pod sebou majú.

12.1.2014 Kým sa viacerí na mohutne slávnej otužileckej happeningovej akcii v Nitre v bahne čvachtali, kde opäť cez 200 otužilcov plávalo, na našich Šachtičkách zimno a zdravo bolo. Vietor fičal a konečne posnežilo. Dva stupne dobrej čistej ľadovej vody si vyše 20 plavcov dožičilo a ako najkrajšie, najlepšie, najzimnejšie plávanie sezóny, si to pochvaľovalo.

19.1.2014 Nedeľný tréning sa na dvoch miestach vykonal. Jedno bolo masové na malom Badínskom rybníku s teplou vodou (nad 5 stupňov) bez ľadu a druhé salámistické (SALAM – Sásovské ľadové medvede) na Šachtičkách s vodou 3  a vzduchom 6 stupňov. Neviem ako na Badíne, ale na Šachtách sa Salámom výborne plavilo.

26.1.2014 Veľká skupina do Kollárova na Váh k Mrožom pozvanie prijala. V Bystrici trochu snežilo a doma ostavšia časť klubu sa rozdelila na Šachtičky a na Harmanec. Vody boli dobré trojstupňové a atmosféra čisto sviežo snežnozimná.

2.2.2014 Hromničné Motyčky. Voda 6, vzduch 2. Dobrá čistá voda s dobrou náladou 20 plavcov. Ostatní na Morave pod Devínom sa vraj po poriadne ľadovej  dojednostupňovej vode dokonale vytriasli. A ešte vraj zvolenská skupinka aj o niečo teplejší Hron v Hronskej Breznici opáčila.

9.2.2014 Prvý ročník plávania v Šútovskom jazere bratské ružomberské Belanské medvede k všeobecnej spokojnosti vysrstili. Domasední plavci na Motyčkách remízu voda/vzduch 5:5 absolvovali (8 plavcov) a druhá separátna skupinka trénovala v dobrých ľadopodmienkach na primrznutých Šachtičkách.

16.2.2014 Žilinské Tučniaky na Váh väčšinu ľadomedveďov zlákali a potešili, že vraj ako už tradične výborne bolo. Domasedným plavcom na Motyčkách slnko svietilo ako v júli. Dvadsať ľadomedveďov ocenilo skvelý dar od autoplavca Jara – časo-vodo-vzducho-digi mieru aká tu ešte nebola, taká je hádam len na  ľadoštadióne bystrických Baranov. Náčelník bude preľadovený.

23.2.2014 Zasa tie Motyčke. Včera vraj Turčianske nanuky z Martina na lyžiach a vo vode vo Valčianskej doline šarapatili a zopár iných ľadopotvor sa k nim pridalo, aj naše ľadomedvede. Na Motyčkách načim tuho trénovať našim reprezentantom na majstrovstvá sveta v zimnom plávaní do Fínska sa hotujúcim. Neviem, neviem, či majú dosť natrénované: voda 7, vzduch 7, slnko sa zo 40 plavcov tešilo - na Fínsko sú to priletné časy.

2.3. 2014 Plávanie na Duchonke, ale aj doma na Šachtičkách, ani neviem ako bolo.

8.3.2014 Konečne sme sa 10. ročníka zimného plávania na Jasení dočkali, teda podaktorí, ale najmä organizátori si poriadne vydýchli na akcii Predjasenie, a nielen kvôli stúpavej túre do kopca z Trangošky na Štefánikovu chatu pod najvrcholom Nízkych tatier Ďumbierom, ale aj preto, že tú namáhavú organizačnú tortúru dobre zvládli. A mohlo nastať spokojné tešenie na ľadové Jasenie (či jašenie?).

Ľadosezóna 2013/2014 vrcholí aj keď v jarnom počasí. Bystričania, Zvolenčania a teraz už posilnení aj s početne a športovo mohutnou skupinou Belanských medveďov z Ružomberka a vytrvalostnou skupinkou z Lučenca, majú vodné podmienky vhodné a veria, že do konca sezóny budú aspoň kus vymrznutí a nie mrzutí J.

Zajtra ľadovej vode na Jasení Zdar! Fotografie z Jasenia TU.

v. l. m©ML (vlastnou labou spísal maco Milan Lichý)