Slovenské ľadové medvedePo Dunaji od Štúra k Štefánikovi tretíkrát. Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

December
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Po Dunaji od Štúra k Štefánikovi tretíkrát.

Po Dunaji od Štúra k Štefánikovi tretíkrát.

Zimné plavkyne a zimní plavci z celého Slovenska  (KE, BB, ZH, MT, ZA, TN, BnB, NR, TT, SE, SC, BA a okolie) sa schádzali za príjemného slnečného počasia 1. decembra v Bratislave v komplexe Eurovea, aby si v rekordnom počte (115) zaplávali v studených vodách Dunaja.

Plávanie otužilcov "Od Štúra k Štefánikovi", ktoré po tretíkrát zorganizovalo naše občianske združenie, sa konalo pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, Tatiany Rosovej, ktorá osobne prišla plavcov aj pozdraviť. Tiež sa nieslo v znamení rozlúčky so Starým mostom - jeho posledným hromadným podplávanim pred jeho definitívnym uzavretím a rozobraním.

Zázemie pre otužilcov bolo pripravené v reštaurácii Kolkovna, odkiaľ sa po registrácii, úvode a potrebných inštrukciách presunuli k soche M. R. Štefánika. Po príhovore predsedu združenia k otužilcom a divákom a otužileckej hymne sa „tisíckari“ pohodlne previezli autíčkami spoločnosti Floratour na Námestie Ľudovíta Štúra, kde ich privítala a prihovorila sa im pani starostka. Plavci a plavkyne (75) potom zostúpili z nábrežia k Dunaju, na štart kilometrového úseku „od Štúra k Štefánikovi".

Ich radostný jasot po vkĺznutí do vody a pokriky na divákov i na rozlúčku so Starým mostom, sa opakovali dole tokom. Keď čelo tisíckarov dosiahlo úroveň Kolkovne, od brehu sa k nim pripojili nedočkaví a tiež vynikajúco naladení „štyristovkári“ a všetci spoločne preplávali zostávajúce stovky metrov k cieľu, na úrovni Námestia M. R. Štefánika. Po výstupe z vody - za všeobecnej radosti a eufórie z práve prekonanej méty, ktorou je pre každého otužilca Dunaj - ich okrem početného davu príbuzných a ostatných divákov čakal aj teplý čaj a spoločné vyfotografovanie sa pred sochou M. R. Štefánika. Po rýchlom presune do Kolkovne nastalo hromadné utieranie sa, prezliekanie a trasenie sa - tzv. čajovo-rozlievacia fáza :-).

Po posilnení sa chutnou polievkou si všetci mohli vypočuť besedu so vzácnymi hosťami - pánom Ivanom Štúrom, praprasynovcom Ľudovíta Štúra a pánom Pavlom Šestákom, správcom Nadácie M. R. Štefánika.

Na záver podujatia predseda a podpredseda združenia odovzdali účastnícke diplomy (s hodnotami: teplota vody 5,1 stupňa C, teplota vzduchu 7,5 stupňa C), ktoré spolu s rozdanými príležitostnými tričkami budú účastníkom pripomínať vydarené zimnoplavecké podujatie SĽM na Dunaji.

Veríme, že zámer tohto hromadného plávania na uvedenom úseku Dunaja - vzdať hold obidvom veľkým osobnostiam našej histórie a súčasne demonštrovať zimné plávanie širokej verejnosti a inšpirovať tak ďalších k otužovaniu ako súčasti zdravého života – sa vydaril.

Z ohlasov na podujatie:

Nadácia M. R. Štefánika: Otužilci pred pamätníkom M. R. Štefánika: TU

Účastníčka Ľubka: „BOLO TO SUPER PERFEKTNÉ !!! Nádherný zážitok, užívala som si to, mali ste to perfektne zorganizované, na úrovni... nemalo to chybu.“.

Bývalý dlhoročný otužilec, divák Juraj: "Jany ahoj, tak hlavne gratulujem, čo sa vám podarilo, to bola najväčšia masovka otužilcov, čo som kedy videl na Dunaji... dobrá dramaturgia, dobré počasie, výborná atmosféra - a to je len tretí ročník...!".

TBM: Teplota vody bola 5,1°C, teplota vzduchu 7,5°C. Plávanie v Dunaji, diváci, posedenie, všetko bolo super. Ďakujeme. TU

Televízne spravodajstvo: TV TA3: TU, TV LUX: TU