ZaujímavostiFjällraven Polar a Veronika Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Fjällraven Polar a Veronika

Táto prosba o pomoc sa netýka situácie, keď ide práve o život, na rozdiel od prípadov, keď naši priatelia otužilci o ňu žiadali pre svojho blízkeho a my sme sa vedeli zomknúť a prispieť darovaním krvi k záchrane života. Aj keď človek nikdy nevie…

Predstavte si, že niekde za polárnym kruhom putujú krajinami mnohých jazier - Fínskom, Švédskom a Nórskom, psie záprahy sprevádzané mušermi. Mohlo by sa predpokladať, že ide o zväčša zimnú romantiku.., ale účastníci takejto expedície sú pripravení na všetky nepríjemné nástrahy, s ktorými sa môžu stretnúť. Nemusia naraziť na ľadového medveďa, no znenazdajky sa môžu ocitnúť v ľadovej vode, pretože sa im pod záprahom prelomí ľad. V takej situáciách môže ísť o život. Čo potom? Čo myslíte, kto by mohol byť vtedy nápomocnejší: žena, skúsená otužilkyňa a zimná plavkyňa, alebo muž, ktorý k podobnej skúsenosti vôbec nepričuchol..?

Konečne som sa dostal k jadru veci a vysypem, komu treba pomôcť. Milé medvedice, medvede, „bílí medvedi“ aj tučniaky, mrože, tulene, polárne líšky, vydry, bobry a borci-ľadoborci. Tiež ostatní milovníci ríše chladu, sympatizanti aj nesympatizanti (zatiaľ), dajte šancu našej milej otužilkyni, Veronike, skromnej dievčine s nezlomnou vôľou, milujúcej prírodu a dobrodružstvo v nej. Práve ona sa takejto výpravy chce a môže zúčastniť - chýbajú jej však hlasy ! Pomôžte jej zažiť arktickú zimu v škandinávskych krajinách a dokázať, že aj pre nežné pohlavie účasť na expedícii nie je nemožná. Pomôžete tým nielen emancipácii našich otužilkýň, ale aj zviditeľneniu nášho krásneho Slovenska.

JE TO JEDNODUCHÉ - STAČÍ HLASOVAŤ NA FACEBOOKU !

Tí, ktorí Veroniku u nás v Banskej Bystrici poznajú, vedia, že nie náhodou sa prihlásila na expedíciu Fjällraven Polar, čo je 330 km na psích záprahoch cez Švédsko, Fínsko a Nórsko. Musí však vyhrať v hlasovaní v kategórii „other countries“ (ostatné krajiny). Preto prosím, hlasujte na http://www.fjallravenpolar.com/polar-2014/show-all-contributions/?uid=110371 za Veroniku. Na hlasovanie potrebujete mať účet na Facebooku; ak ho nemáte, skúste prosím presvedčiť vasich príbuzných, priateľov, známych, ktorí na Facebooku sú.

Verte, že ak sa jej to aj vašou zásluhou podarí, určite v nejakom ľado-blogu zverejní svoju skúsenostnú a zážitkovú prezentáciu. Všetkým veľmi pekne ďakujeme.

Náčelník SĽM B. Bystrica a Veronika Páričková

PS 1: Chalan, ktorý momentálne v hlasovaní vedie, má cca 5 krát viac hlasov ako Veronika (800), no ona verí, že ho s vašou pomocou predbehne :-).

PS 2: Každý hlas sa počíta. Ďakujeme.

PS 3: Hlasuje sa do 10. decembra 2013.

PS 4: Ak je to možné, šírte túto informáciu ďalej.