Slovenské ľadové medvedeZhromaždenie SĽM Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

August
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Zhromaždenie SĽM

Definitívny (neplavecký) záver za otužileckou sezónou sme urobili na valnom zhromaždení členov 26. apríla (VZ).

Sezóna 2012-2013 bola nielen o niečo dlhšia ako predchádzajúce, kalendárovo i vyhovujúcou teplotou vody (7. apríla Dunaj iba +5,4 stupňa), ale aj poriadne bohatá na otužilecké podujatia. V celoslovenskom meradle nebolo hádam víkendu, keď sa niečo nedialo.

Pravda, okrem otužileckých tréningov, ktorých sa mnohí z nás zúčastňovali aj dva či trikrát v týždni. Z našich najdôležitejších podujatí, ktoré sme absolvovali spoločne (členovia a členky z BA, BB a NR), ako sme ich na tejto stránke už postupne podrobnejšie opisovali a dokumentovali, to bolo novembrové plávanie na ľavej strane Dunaja Od Štúra k Štefánikovi, decembrová Morava, januárová nitrianska Hangócka, marcové bystrické Jasenie a aprílové rozlúčkové plávaniena na pravej strane Dunaja popod dvoma mostami. Náš kalendár doplnili tohto roku aj dve nové podujatia – februárová Valčianska dolina, ktorá načas spojila otužilcov a lyžiarov a taktiež „obnovená“ Duchonka s 27 cm ľadom. Klubovými podujatiami väčšieho rozsahu boli bystrické Mikulášske plávanie a bratislavské Vianočné plávanie. Na počet, organizačné nároky ale najmä otužilecké zážitky teda podujatí až-až.

Zaznamenali sme celkový nárast účastníkov na všetkých týchto podujatiach a v Hangócke došlo dokonca k vytvoreniu slovenského rekordu – 200 otužilcov na akcii v stojacej vode! Naši členovia, najmä Bystričania a Nitrania, naopak, prispeli svojou početnou účasťou aj na podujatiach, ktoré pripravili iné otužilecké zoskupenia na Slovensku – od Kolárova až po Žilinu a Košice. Rozrástla sa aj členská základňa SĽM. V čase tohtoročného VZ nás bolo o 20 viac oproti rovnakému času v minulom roku, teda 98 členov a členiek (z toho 59 v BA, 24 v NR a 15 v BB).

Ako odznelo na VZ, na budúcu sezónu 2013-2014 rátame s podobnou zvýšenou aktivitou, najmä ak budú priaznivé podmienky a samozrejme aj nevyhnutné finančné prostriedky. Nielen preto, že spomenuté podujatia si našli stabilné miesto v kalendári otužileckých akcií SĽM, ale aj preto, lebo trend ukazuje, že otužilectvo na Slovensku sa stále rozmáha - ruka v ruke s počtom pribúdajúcich zimných plavcov. Oorganizátori uvítajú každú pomoc pri ich organizačnom zabezpečovaní.