Slovenské ľadové medvedeŠampión z Jurmaly na Draždiaku Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

August
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Šampión z Jurmaly na Draždiaku

Pred rokom tu mal byť uverejnený príspevok s názvom Šampióni z Jurmaly na Draždiaku, o účasti členov SĽM a ďalších slovenských zimných plavcov na 8. WSWC v lotyšskej Jurmale (20.-22.1.2012). Teraz uverejňujeme upravený text pôvodného článku a fotogalériu, aby sa urobilo zadosť pripomenutiu účasti Slovákov na lotyšskom svetovom šampionáte. Príspevkom chceme tiež pripomenúť, že 9. ročník WSWC sa uskutoční v marci 2014 vo fínskom Rovaniemi.
V poslednú januárovú nedeľu (2012) sa udiali na bratislavskom Draždiaku dve nevšedné veci: v tejto sezóne konečne prvýkrát zamrzla celá plocha jazera, a otužilci pred pravidelným tréningom privítali medzi sebou člena slovenskej "výpravy" na 8. Svetovom šampionáte v zimnom plávaní (WSWC) v lotyšskej Jurmale pri Rige, ktorý priniesol najcennejší kov – zlatú medailu za prvé miesto vo vytrvalostnom plávaní na 450 m vo svojej vekovej kategórii.V prvom momente sme nevedeli, čomu sa máme tešiť viacej, či dávno nevidenému ľadu na našom „domovskom“ jazere alebo privítaniu bratislavských účastníkov WSWC, členov SĽM. Vzápätí to však bolo úplne jasné: kým voda v Draždiaku môže zamrznúť každý rok, ťažko predpokladať, že niekto z nás tak skoro zopakuje náročný športový výkon na WSWC a krásne umiestnenie nášho „zlatonosiča“ P. Dinku.Aj keď dosiahnutie zlatej medaily v Jurmale vyžadovalo veľký výkon a úsilie (voda + 0,5° C), na druhej strane – kto iný by mal taký výkon podať, ak nie práve on. Je nielen účastníkom plaveckej štafety cez Kanál La Manche z roku 2003, ale aj dlhoročným otužilcom, vytrvalostným zimným plavcom a účastníkom štyroch svetových šampionátov v zimnom plávaní (Oulu 2006, Londýn 2008, Bled 2010, Jurmala 2012). Vybojovaná medaila je tak symbolickým ocenením všetkých jeho doterajších športových výkonov a my mu k nej srdečne gratulujeme! Zvlášť aj preto, že ide vôbec o jednu z dvoch prvých medailí pre Slovensko zo šampionátov v zimnom plávaní.Veľká škoda, že skvelý plavec-otužilec z rodiny žilinských tučniakov - Ján Bubelíny, ktorý sa blysol na 8. WSWC štartom vo všetkých individuálnych disciplínach v jeho vekovej kategórii, skončil tesne pred medailovými bránami. Ale aj ku takému výkonu sa mu patrí zagratulovať! Tiež škoda, že sa podobným úspechom v Jurmale netešili aj ďalší naši účastníci, členovia SĽM - banskobystrický hlavný medveď Venco, Anka z Nitry, Lenka s Peťom z Bratislavy, či žilinský šéftučniak Jozef a ostatní slovenskí účastníci WSWC zo Žiliny, Banskej Bystrice a Košíc. No i samotná ich účasť na takom podujatí - v silnej konkurencii ruských, severských a domácich pretekárov - je iste pre nich odmenou a (aj pre nás) povzbudením do ďalších otužileckých výkonov.

Privítanie šampióna a ostatných účastníkov z Jurmaly na Draždiaku pokračovalo gratuláciami, prípitkom na víťaza a skončilo – ako inak - veselým kúpeľom v ľadovej vode, potom, čo aj sekera musela prísť k slovu. Nevadilo, že v malom bazéniku, v ktorom čerstvý tridsiatnik Peťko dostal ľadové hobľa, sa nedalo plávať. Príjemnú atmosféru zachytil na priloženej fotogalérii náš reportér Kleki. (jv)