Členovia v regiónochAko si otužilci na sv. Štefana v piešťanskom bahne na Motyčkách bahnili Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Ako si otužilci na sv. Štefana v piešťanskom bahne na Motyčkách bahnili

Ako si otužilci na sv. Štefana v piešťanskom bahne na Motyčkách bahnili, alebo ako do 13. ročníka Ľadových hier doplávali. Prečo takto začínam? Nuž povážte, pod článkom s nadpisom „Otužilci sa prišli namočiť na sv. Štefana do Váhu v Piešťanoch“, „sa na fest len podobenke a vídejo“ z našich otužileckých banskobystrických 13. štefanských Ľadových hier na Motyčkách.

Ako však hovorí klasik: „Ľadopravdy sú len jedny“, a tak obomi ľadopravdami je, že na Štefana bolo dobre otužilcom, hoci nie tým istým, ale v tom istom čase v Piešťanoch i na Motyčkách. To bahienko v motyčianskej nádrži je zrejme iného pôvodu ako piešťanské, ale pocit blahobahnenia z plávania v horskej vode ľadovej na Motyčkách sa určite s liečivým ľadoplávaním v Piešťanoch zrovnať dá.
Tentokrát 69 zimných plavcov doplávalo už do 13. ročníka Ľadových hier. Priplávali tiež otužilci z Ružomberku, Nitry, Topoľčian, Zlatých Moraviec, Žiaru nad Hronom a v utajení zrejme aj z iných kútov sveta. Samozrejme najhojnejšie tu bolo „domácich“ Bystričanov a „našich“ Zvolenčanov. Ľadovideo ľadomedveďa Ivana o tom dostatočne svedčí.
Hojne sviežeho snehu a rezkého vzduchu s teplotou 1,5 stupňa Celziovho, vody s oficiálnou teplotou 4,5 a neoficiálnou pri ľadovej škrupine okolo dvoch stupňov, čakalo otužilcov na Motyčkách. Samozrejme i hojne sviežeho smiechu a rezkej nálady všetkých prítomných. Náčelník bystrických Ľadových medveďov Venco stručne pripomenul tunajšiu históriu zimného plávania od skupinky nadšencov z Dukly Banská Bystrica, cez neveľkú partiu okolo Betky Pažákovej, až po prelomový rok 2006 a 9. ročník štefanských Ľadových hier v roku 2008, po ktorých banskobystrický klub Ľadových medveďov nadobudol nečakanú mohutnosť. Klub je dnes so stavom okolo 120 členov najsilnejším otužileckým klubom na Slovensku.
Plávanie, umožnené správcom nádrže Slovenským vodohospodárskym podnikom, podporované okrem OZ Slovenské ľadové medvede obcou Motyčky na čele so starostom Marošom Lackom i dobrým čajom od gazdu Jozefa z priľahlého penziónu, odčľupol známy ľadovodník Peter, ktorý sa spustil sťa na tobogáne do vody na polystyrénovej kryhe. Po vynorení, zubami drkotajúcich plavcov, rozohriali okrem občerstvenia aj veselo virtuózny akordeón Milana Púpalu a hravé husle a fóry otužilca Bandyho.
Teda, takto si otužilci na sv. Štefana v piešťanskom bahne na Motyčkách bahnili a do 13. ročníka Ľadových hier doplávali, a kiež by sa im dobre ľadovodilo aj novom roku 2013.
Bystrické, zvolenské a ostatné ľadomedvedičky, ľadomedvede i iné ľadotvorky a ľadotvory všetkým otužilcom a rovnako neotužilcom prajú:
aby v novom roku 2013 z bahna akýchkoľvek ťažkostí a starostí vždy do čistej priezračnej sviežej vody vyplávali, aby v prívetivej atmohydrosfére, s dobrými ľuďmi naporúdzi, v zdraví, šťastí a pokoji, ako v tom liečivom piešťanskom bahienku si bahnili, ale na skutky otužovania a utužovania dobra nikdy nezabúdali.
Nak je v celom roku dvetisíctrinásť po furt fajná náľada pri Vás.
PF 2013.
Dozľadovenia v novom roku.

mcML

mcML
za uverejnenie Jaroku