Členovia v regiónochĽadový pán Včielka pod Zoborom Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Ľadový pán Včielka pod Zoborom

Medzi nami-otužilcami z Nitry-sú všakovaké osobnosti. Každý je niečím výnimočný, jedinečný. Týka sa to zamestaní, ale aj koníčkov. Ako otužilci a milovníci ľadovej vody sme si však rovní. Napriek tomu si dovolíme tvrdiť, že jeden z nás začal tak trochu "vytŕčať z radu!" V dobrom...

Počas slávnej poľnohospodárskej výstavy Agrokoplex sa udialo niečo, čo v dobrom otriaslo našim klubom. Najskôr Nitrou a potom i svetom začala sa šíriť správa, že náš večne usmiaty LaDoDo, oddaný otužilec a skvelý včelár, na najvyšší stupienok vystúpil a konkurencii ukázal, kto je na Slovensku skutočný pán Včielka."
Bol to však zámer, či náhoda? "Vzorku medu, ktorý som vypastoval z kvetového-repkového medu, som posielal na sekretariát SZV začiatkom augusta.  Ani  som nesníval o tom že vyhrám.  Išlo mi len o rozbor medu a jeho kvalitu, aby som mal papier k predaju a že je skutočne pravý. Celkovo sa do súťaže zapojilo 110 včelárov alebo vzoriek. Ja som poslal len jednu vzorku," hovorí s úsmevom na perách LaDoDo. To, že náš medveď nakoniec porazil celú konkurenciu, sa dozvedel od samotného predsedu SZV, ale zároveň priznáva, že mu akosi nechcel veriť... "Volal mi predseda, že niečo potrebuje a na konci rozhovoru mi ešte gratuloval k prvému miestu. Bol som zaskočený, prekvapený ale zároveň aj šťastný. Následne večer som čítal mail od dievčat zo sekretariátu, že mi gratulujú k prvému miestu, tak som tomu už aj začal pomaly veriť," ešte srdečnejšie sa zasmial a vtipne poznamenal, že mu bolo zvláštne si písať svoje meno do prezentácie, ktorú každoročne na takéto akcie pripravuje.
" Používam tento pastový med na výrobu ochutených medov-so škricou, kakaom, zázvorom, peľom a do budúcnosti s vanilkou a čili. Chcem začať pastovať aj slnečnicový med.  Ak niekto hľadá kvalitnú medovinku, či liečivý peľ, tiež u mňa nepochodí naprázdo," pochválil na záver repertoár svojich včelých produktov  Dody Al Med a následne odletel skontrolovať svoje usilovné včeličky.
My však veríme, že v októbri priletí aj na prvý zraz otužilcov v starobylej Nitre.