ZaujímavostiPravidelne otužujú aj Vajnorčania Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Pravidelne otužujú aj Vajnorčania

Otužovanie, zvlášť plávanie v ľadovej vode priťahuje stále viac ľudí. Potvrdzuje to počet stále pribúdajúcich otužilcov, z ktorých mnohí plávajú v ľadovej vode individuálne či v skupinkách aj viackrát v týždni.

Otužilci SĽM v Bratislave už roky pravidelne plávajú vo Veľkom Draždiaku a na Zlatých pieskoch a ďalšia skupina, si obľúbila pravý breh Dunaja pri bývalom Lide.

Popri týchto otužilcoch sa pred pár rokmi vytvorila v Bratislave ďalšia stála partia nadchnutá pre otužovanie v ľadovej vode, ktorá to má najbližšie k Vajnorskému jazeru.  Dvaja-traja Vajnorčania začali s otužovaním v roku 2008 tak trochu na základe osobného kontaktu a príkladu otužilcov SĽM. Postupne sa z menšej „rodinnej“ partie vytvorila skupina otužilcov, ktorí pravidelne plávajú v ľadovej vode už štvrtú sezónu. Momentálne je ich pätnásť, z toho päť otužilkýň. Nie sú členmi SĽM, NO zúčastňujú sa okrem svojich tréningov aj na našich akciách najmä na plávaniach v Dunaji a na štedrodenných akciách na Draždiaku. Tam všetci postupne už absolvovali aj „oficiálne“ prijatie medzi ľadových medveďov :-). 
Vajnorčania plávajú vo Vajnorskom jazere každú sobotu poobede o 15.00, takmer vždy v plnom počte. My podporujeme ich snaženie a naše dobré vzťahy :-)  a uverejňujeme pár fotografií z ich otužileckých aktivít.