ZaujímavostiÚspešný 8. WSWC v Jurmale 20.-22.1.2012 Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Úspešný 8. WSWC v Jurmale 20.-22.1.2012

Už po ôsmykrát sa zišla svetová otužilecká pospolitosť na svojom  šampionáte (WSWC - Winter Swimming World Championships), tentokrát v letovisku Jurmala neďaleko lotyšského hlavného mesta Riga. Prišlo viac ako 1050 otužilcov...

...celkove z 26 štátov Európy, Ameriky a dokonca aj Afriky.  Do Jurmaly meralo cestu zo Slovenska 14 "expedičných" otužilcov a otužilkýň (pozri Ľadoslovník)  a svoje zastúpenie tam malo 5 našich miest: ZA (5 plavcov/plavkýň), BA (4), BB (2), KE (2) a NR(1). 
       Súťažilo sa v obvyklých šprintoch na 25m štýlom "vysoké prsia" bez ponárania hlavy (head-up breastroke), 50 m voľným štýlom, vo vytrvalostnom plávaní na 450m (čo je v rámci WSWC otužilecký maratón s početnými zvratmi, na ktorý si málokto z účastníkov trúfa), v štafetách 4 x 25m a  4 x 50m a v otužileckých scénkach (show performance; posledné dve disciplíny sme neobsadili). To všetko v bazéne dĺžky 25 metrov umiestnenom v ľadovej rieke Lielupe (vodu museli miešať dve mohutné čerpadlá, ináč zamŕzala aj v bazéne) s oficiálnou teplotou vody 0,5 °C! Bŕŕŕ...
        Prostredie a organizácia súťaží boli skvele pripravené v blízkosti svetoznámeho akvaparku LIVU, súčasťou podujatia bola jeho spoločná návšteva, ďalší večer otužilecká party s programom, s premietaním otužileckých fotografií a filmov a zábavou. A kto chcel, mohol súťaže sledovať na internete cez webovú kameru!
        Slovensko sa aj tentokrát  zapísalo do popredných priečok  umiestení:  po WSWC 2010 v slovinskom Blede zase vo vytrvaleckom plávaní na 450 metrov, a to dvomi prvými miestami. A keďže sa prvýkrát zostavovalo aj medailové poradie zúčastnených štátov, tak milo figurujeme aj v záverečnej tabuľke úspešnosti, kde jednoznačne po rokoch fínskej hegemónie už dominujú športovci z Ruska. A treba dodať, že je škoda-preškoda aj ďalšieho krásneho SK-umiestenia na "zemiakovej" pozícii (4. miesto, tiež na 450m).
       Akcia mala aj otužileckú superbodku: tréningové SK-plávanie v Baltickom mori, kedy teplomer ukazoval vo  vzduchu  nad vrždiacim snehom aj vo vode -2°C! Čo viac  si z takej otužileckej exotiky  na svojej dovolenke môže otužilec priať, no né? (Hádam už len plávanie za polárnym kruhom, ktoré je však plánované už o dva roky na 9. WSWC vo fínskom Rovaniemi!). P.S. Webové stránky  8. WSWC sú TU.   P.S. 26.1.2012 Sprievodná podrobná  fotogaléria zo šampionátu v Jurmale je na linke https://picasaweb.google.com/ladmedmig/WSWCJurmala2012 a príklady  verejných videí ku WSWC sú na linkách TU,  TU a TU.
P.S. 8.2.2012: Svoju fotogalériu ku WSWC publikovali aj žilinskí Tučniaci (linka TU). Domácou krásnou draždiakovou bodkou za WSWC boli potom milé chvíle  28. januára 2012 spojené s privítaním "jurmalistov", malou oslavou, prípitkom - to všetko je zachytené na videosekvencii nášho otužilca-reportéra Petra K. na linke TU (a kto chce, môže odteraz používať pri ceste na tréning presné GPS-súradnice :-).  Uvedený deň bol spestrený aj posledným mladíckym jubileom Peťa K. - práve sa totiž dožil 30-ky, za čo bol poctený ľadovým hobľom v plytkej vode. A všetko skončilo spoločným veselým kúpeľom v malom vysekanom bazéniku a tradičným - tentoraz sviatočnejším - posedením v nábrežnej reštaurácii Oáza.