Členovia v regiónochAko na Štefana z vodnej nádrže Motyčky ľadový krompáč, otužilci a dobrá nálada vyplávali Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

August
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ
  • Členovia v regiónoch
  • Ako na Štefana z vodnej nádrže Motyčky ľadový krompáč, otužilci a dobrá nálada vyplávali

Ako na Štefana z vodnej nádrže Motyčky ľadový krompáč, otužilci a dobrá nálada vyplávali

cestou k nádržiV našom otužileckom „Ľadoslovníku“ sa píše: „Na Motyčkách aj ľadová motyka raz vypláva.“ Na XII. ročníku štefanských Ľadových hier 26.12. 2011 však tentoraz vyplával aj krompáč.

Na sviatočne zasnežených Motyčkách, v nula stupňovom povetrí, vstúpilo po prúde prepadu vodnej nádrže do dvojstupňovej ľadom obklopenej, veselej vody, rekordných 83 zimných bystrických i nebystrických plavkýň a plavcov aj s medzinárodnou účasťou z Čiernej Hory, Holandska, Dánska a jasné že aj Česka. A veru títo vošli za zvuku ľadohymny po  ľadomotivačne obsažnom prejave náčelníka Venca, nie toporne ako nejaké motyčky, ale po ľadomedveďovsky pevne, sviežo a hlavne s radosťou.

potápač Nad bezpečnosťou zimných plavcov bdeli už tradične bodrí potápači, ktorí, keďže práce so skúsenými otužilcami nemali, trochu sa na ľade povyvaľovali. Predsa však niečo vzácne zachránili. Krompáč nášho kolegu záhradného Jaromedveďa, ktorý sa pri mikulášskom rúbaní ľadu utopil (ten krompáč). Už sme ho  ľadovými slzami oplakali a takmer Motyčky na „Krompáčiky“ premenovali.  Veľká vďaka a  ľadochvála našim pohotovým ľadozáchranárom.  

Divákov bolo tiež prítomných neúrekom, snáď sa z nich postupne stanú zdraví otužilci. Po vystúpení z vody na ľadoplavcov čakala dávka dobrej zvukovej, ba priam chuťovo nadzvukovej (fazuľovej) polievky od váž(e)neho ľadokuchára JaraKu(linára) a dobrá nálada rinúca sa z virtuóznej harmoniky pána muzikanta Milana a zázračných huslí otužilca Bandyho.

Všetko môžete vidieť pohyblivo od maca Frica TU, nepohyblivo od trpezlivej ľadofotogtafky Janky zase TU, či od profifotografa Vlada sa Vám zobrazí TU. A čosi sa potom popísalo aj tuto.

Takže, takto krompáč, potápači i otužilci sa na vianočných Motyčkách šťastne z ľadovej vody vynorili. Nech sa teda aj Vám všetkým v novom roku 2012 šťastie, zdravie a dobrá nálada vynorí, prajú ĽĽM – ľudské ľadové medvede - bystrickí i nebystrickí otužilí zimní plavci.    

PF 2012  

mac Milan