ZaujímavostiŠtiavnickobanské prekvapenia Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Júl
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Štiavnickobanské prekvapenia

Stúpame do vrchov k Banskej Štiavnici a stúpa - hustne i hmla, viditeľnosť sa znižuje, kľukatíme sa opatrne po úzkych cestách. Vchádzame do obce Štiavnické Bane a ako sa priblížime k tajchu Vindšachta - veľké prekvapenie: obloha sa vyjasnila, slnko svieti, sme očakávaní.

Tento rok je zázemie pre plavcov v Základnej škole s materskou školou, ktorá nesie meno významného rodáka, svetoznámeho vynálezcu Maximiliána Hella. Ďalším prekvapením bolo privítanie riaditeľom školy Mgr. Michalom na ruke s orliakom bielohlavým, ale najmä informácia, že v tejto škole sa ako na jedinej základnej škole na svete vyučuje predmet Sokoliarstvo, poľovníctvo a lesníctvo.

Na brehu tajchu, kde sme sa po zvítaní a prezentácii premiestnili, sa nás stretlo 53 otužilcov pripravených vstúpiť do vody s teplotou 2,5 oC. Plavkyne a plavcov privítal starosta obce p. Neuschl a hlavný organizátor p. Šišovič. S úctou sme si pripomenuli otužilcov dr. BenešaRNDr. Ing. Ladislava Niceka, ktorí nás v priebehu  roka opustili.  A už čeríme vodnú hladinu.  Môžeme sa kochať prekvapujúcimi kontrastmi prírody. Na jednom brehu krásny zimný svet a na druhom slnečný jas vyvolávajúci pocit tepla. A k tomu nám ešte nad hlavami  prelietava už spomínaný orliak bielohlavý.  Nadeľujeme si studenej vody každý podľa svojich pocitov.

V škole mimo diplomov a poďakovania naše chuťové poháriky prekvapila a potešila výborná fazuľová s geršňou. Je len dobre, že sa nepodávala na začiatku, to by sme ani do vody nedošli.

Aby sme si mohli tieto príjemné chvíle pripomenúť  prikladám fotoalbum (kópia samotnej reportáže je TU - 17 MB na stiahnutie, formát MP4).