Členovia v regiónochKonečne, ľadový budíček?! Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

August
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Konečne, ľadový budíček?!

Mohli by sme začať aj takto: v nedeľu 23.10.2011 na Salaškách pod veľkofatranskou Krížnou sa konečne zobudili z letného podriemavania aj bystrickí a zvolenskí otužilci, zvaní aj Slovenské ľadové medvede,

 

a nová sezóna sa začala tiež v Banskej Bystrici. A stretlo sa ich dosť. Prišlo 35 ladných ľadomedvedičiek a okrem iného aj po vode hladných ľadomedveďov, aby si skontrolovali kožuchy po letnení.  Voda už naberá dobré parametre, mala cca 5 stupňov, vzduch o niečo viac, okolo 7 stupňov. Ej, veru bolo sviežo a veselo, prezrádza video od maca Frica. 

Lenže bystrickí otužileckí chválenkári Vám radi povedia, že sezónu vlastne nezačali, pretože ani neskončili predošlú. Totiž, títo závisláci sa stretávali celé leto, niektorí aj viackrát v týždni v studených vodách Harmaneckého potoka, kde voda nevystúpila nad 10 stupňov, alebo na Salaškách. Tam bola o čosi teplejšia, ale aj čistejšia.  

Mohli by sme zakončiť aj takto: odteraz každú ďalšiu nedeľu kým cestu nezasneží  a voda nezamrzne - na Salaškách, po napustení na Šachtičkách, keď všetko zmrzne a bude dosť vody - na Motyčkách, keď ľad príde – na Badíne a ak bude voda čistá furt sa dá na Harmanci. Banskobystrický klub otužilcov má skutočne dobré podmienky a podľa ostatného sčítania náčelník Venco hlási až 120 členov. Tu veru zimné plávanie nikdy nezhynie.

Lenže bystrickí zimní plavci radi chodia svorne aj do sveta, a tak nás stretnete v zime po ľadových vodách slovenských a možno i ďalej. Tešíme sa na zimné ľadoradovánky aj niekde TU, alebo TU, či dokonca TU.

Tak teda, ľadový budíček!

„Nak fšetko krepé ta dolu vodou ladovou odpláva a nak v nej len to dobré ostáva“, prajú do sezóny 2011/2012 bystrické ľadomedvede.

Do zľadovenia. Jeden macMilan za všetkých drobných i veľkých BB-ZV otužilcov.

macMilan