Slovenské ľadové medvedeBratislavské otužilecké Vianoce a Silvester Slovenské ľadové medvede – občianske združenie

Najbližšie podujatia

V systéme nie je zadaná žiadna akcia.

Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Tréningy

Tréningy v Bratislave sú na jazere Draždiak v Petržalke pri reštaurácii Oáza v stredu od 17.00 a v nedeľu od 10.00 hod.

Jún
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Poukázanie 2% dane

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu.

 

Podrobnosti ohľadom postupu a vyplnenia sú podrobnejšie uvedené tu.

SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ SĽM OZ

Bratislavské otužilecké Vianoce a Silvester

 

Aké by to boli Vianoce otužilcov v Bratislave, keby nemali svoj stromček na vode, však... A tak už deň pred Štedrým dňom narušili idylku na Draždiaku podivní rubači a dokonca aj "pltník"!

Po značne rizikovom pohybe na topiacom sa ľade sa podarilo spoločným úsilím rozšíriť saunový výrez v ľade o kruh a miesto pre vianočný stromček. V dopoludnie na Štedrý deň sa tam teda stromček objavil, breh sa zaľudnil ako domácimi plavcami, tak otužilcami SĽM trénujúcimi na Zlatých pieskoch, početnou skupinou vajnorských otužilcov a divákmi. Pod dohľadom maskota nadišla po organizačných pokynoch  chvíľa príjímania do otužileckého stavu. Minijazierko bolo nakoniec tesné a domáci plavci sa ledva dostali do vody v závere podujatia. Po koláčikoch a čajíčku potom ako novici, tak i vajnorskí hostia prevzali spomienkové diplomy. A to všetko pod pozorným dohľadom televízie TA3, ktorá reportáž z tejto akcie promptne odvysielala už na sviatočné poludnie (linka na reportáž je TU, jej kópia TU). Pekné sviatky a veľa zdaru, otužilci, do celého Nového roka 2011!

Aj rozlúčka ľadových medveďov SĽM so starým rokom 2010 musela byť, ako sa patrí - hoci celá vodná plocha Zlatých pieskov bola pokrytá ľadom hrubým 15 cm. Najprv prišli na rad sekery (fotky na konci fotogalérie) a vďaka zručnej technike odokrytia hladiny bol bazén pripravený na silvestrovské kúpanie za 15 minút! Dobre zahriati otužilci po vstupe do 1,5 stupňovej vody už mohli pekne do kruhu plávať a družne rozoberať, aká bude o pár hodín rozlúčka so starým rokom

Priali sme si, aby nám vydržalo zdravie a mohli sme všetci v našom združení a v našich kluboch takto a podobne relaxovať a užívať si po celý rok 2011!